Úvod Léčba genitálního oparu

Léčba genitálního oparu

Tak jako i u ostatních herpetických viróz je léčba převážně symptomatická. Jak bylo uvedeno, virus v těle i po potlačení prvotní nákazy přežívá do konce života nositele. Po výsevu puchýřků se lokálně aplikují přípravky (krémy, gely), které ničí infekci, např. Herpesin. Zároveň se podávají antivirové léky typu aciclovir , případně proléčiva valaciklovir, famciklovir a tromantadin.

Ty se užívají ve formě tablet per orálně. Později se může i aplikovat mast s protizánětlivým účinkem. Současně se mohou užívat léky či doplňky stravy, které zvyšují obranyschopnost nemocného jedince. Po celou dobu léčby je pohlavní styk zakázán.

Čím dřív je zahájena léčba, tím víc je účinná. Nejlépe je navštívit lékaře ihned. Herpes genitalis často recidivuje ( i 3-4x do roka). Léčba probíhá obdobně. V mezidobí je vhodné posilovat imunitu a vyhýbat se okolnostem, kdy je člověk víc náchylný k onemocnění.


Diskuse (91 komentářů)

Karol, (13. 04. 2014 11:32) Reagovat
Nejlepe zajit k lekari, kteri to pomuzou alespon eliminovat!!! Tem co tady doporucuji vakcinu, tak doporucuji si precist nasledujici:http://www.nih.gov/news/health/nov2013/niaid-08.htm
Daniela, (02. 09. 2014 06:59) Reagovat
Já mám teď po léčbě genitálního oparu. Už se mi jednou vrátil a teď to bylo horší. Tak si trochu oddechuji, že to mám za sebou a zároveň se bojím, kdy se to zase objeví. strašně mě to trápí a i se více sleduju. začínám se trochu cítit jako hypochondr. Každý pupínek mě vyděsí.
Linda, (22. 06. 2015 16:19) Reagovat
trápí mě genitální herpes, ale téměř už ho nemám. Není znát a ani puchýřky nemám. Ale mám potíže při styku- strašně to pálí. Jakobych měla odřeninu uvnitř na zadní straně pochvy.Přitom mi vizuálně přijde, že už opar ani nemám (žádné puchýřky nevidím), ale pochva je pouze trošku zarudlá. Zkusila jsem herpesin, jenže ten jsem si natírala jen na povrch. Tak to chce to asi něco dovnitř pochvy aby nebyla bolest při styku. Dnes mi slečna v lékarně poradila 100% olej z australského čajovníku, jenže po nanešení to dost pálí ikdyž jsem si toho nanesla málo. Nevím co už s tím :/
Petr, (18. 07. 2015 17:49) Reagovat
Bezte s tim na dermatovenerologii k lerari....
Olina, (29. 10. 2015 13:20) Reagovat
Tak jsem si prošla panikou, že se u mě také objevil. kamarádka ho má a vím, jaký s tím má trápení. Naštěstí však nešlo o geniální opar, ale výsev nějaký vřídků. Tak snad se doktor nespletl, ještě teď nejsem úplně klidná. Všem, co tímhle trpíte, držím moc palečky, ať už od toho máte klid.
Terka, (19. 11. 2015 07:07) Reagovat
Buď v klidu....Podle mě by to měl gynekolog spolehlivě poznat. Máš-li nějakého pečlivého, není se čeho bát.
Ema, (02. 06. 2016 07:33) Reagovat
Já jsem také měla něco podobného. co mě znervóznilo a hned jsem si myslela, že to bude genitální opar. Byl to výsev asi nějakých malých uhříků, nebo co...Zmizelo to po několika dnech, takže jsem ani u doktora nebylo. Tak snad, kdyby to bylo něco vážnějšího, tak to takhle samo nezmizí.
Nikol, (08. 09. 2016 16:29) Reagovat
Ahoj mě se herpes poprvé objevil letos v květnu. Po 4řech měsících se mi vrátil, ale už sem poznala o co jde. Letěla sem k doktorce pro léky. Predepisuje mi herpesin. Koupila sem si mast také herpesin, dětský aviril (je potreba na zklidnění po tea-tree oleji) a tea-tree kapky. Navýšila sem dávky b-komplexu na 3 denně. A jedla sem ovoce bohaté na vitamín C. Prvotní příznaky sem začala mít v pondělí. Dnes je čtvrtek a jsem bez jediného oparu. Poprvé mi trvalo se toho zbavit 14 dní. Podle mě v tom velkou roli hrajou ty tea-tree kapky. A vzhledem k tomu že mi to fakt luxusně zabralo. Tak to píšu i sem třeba to nějaké z vás také pomůže.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Herpes genitalis.cz
Kontakty