Úvod Léčba genitálního oparu

Léčba genitálního oparu

Tak jako i u ostatních herpetických viróz je léčba převážně symptomatická. Jak bylo uvedeno, virus v těle i po potlačení prvotní nákazy přežívá do konce života nositele. Po výsevu puchýřků se lokálně aplikují přípravky (krémy, gely), které ničí infekci, např. Herpesin. Zároveň se podávají antivirové léky typu aciclovir , případně proléčiva valaciklovir, famciklovir a tromantadin.

Ty se užívají ve formě tablet per orálně. Později se může i aplikovat mast s protizánětlivým účinkem. Současně se mohou užívat léky či doplňky stravy, které zvyšují obranyschopnost nemocného jedince. Po celou dobu léčby je pohlavní styk zakázán.

Čím dřív je zahájena léčba, tím víc je účinná. Nejlépe je navštívit lékaře ihned. Herpes genitalis často recidivuje ( i 3-4x do roka). Léčba probíhá obdobně. V mezidobí je vhodné posilovat imunitu a vyhýbat se okolnostem, kdy je člověk víc náchylný k onemocnění.


Diskuse (91 komentářů)

Gabča, (11. 11. 2016 09:40) Reagovat
Ahoj,já mám herpes už přes měsíc opakovaně. Ten první výsev byl hrozný. Zkouším "vypalovat"-potírat propolisovými kapkami a ještě potírat poté mastí z propolisu. Ty kapky obsahují přes 40% lihu,takže to doslova vypálí. Celkově propolis ničí viry.Dávám si ho i do čaje na imunitu.Cítím zlepšení,hodně se ulevilo.Nevím tedy,jestli to zmizí,zatím zkouším,ale na netu ,co jsem četla,to někomu pomohlo. Tak zkuste.
Klara, (02. 12. 2016 10:03) Reagovat
Ahoj, neznáte prosím nějakého gynekologa v Praze, který by se tímto problémem zabýval? Můj mi poradil fénování a vysoušení místa. Následně mi řekl, že se s tím ke gynekologovi vůbec nechodí a poslal mě pryč.
ogbu herbal, (15. 12. 2016 10:54) Reagovat
Bylinná léčba   jak se říká zdraví je bohatství a každý muž nebo žena musí být pevný, takže proto jsme tady, aby vám pomohl a aby se vám zotavit se z této nemoci, která byla vám dal bezesnou noc celoplošný vašeho těla today..what vůbec pojmenovat nemoc je, ať už je to HIV, rakovina a jakýkoli jiný druh nemoci jsme tam, které vám pomohou zůstat as Bohem na naší straně budete léčit.   kontaktujte nás ogbuherbal@gmail.com
Tomáš, (15. 12. 2016 12:15) Reagovat
Již od mala trpím opary na rtech, nijak sem to neřešil prostě udělal se a zase zmizel po nějaké době(10 dní). A ted v 25 letech, tedy asi před půl rokem se mi objevil herpes genitalis(v té době jsem něveděl co to je). Jelikož se mi to udělalo přímo na penisu tak jsem se trosku styděl jít s tím za dermatologem, ale jelikož mám přítelkyni přes rok a nevěděl jsem co to je, jestli se toho mam bát nebo je to vklidu. Zašel jsem tedy za dermatologem, ten mi hned řekl, že mam herpes genitalis, předepsal mi okamžitě Herpesin 400 a že si mam dat pauzu od sexu at nenakazím přítelkyni dokud pupínky nezmizí. ŘÍKAM si OK . Dobral jsem prášky a pupínky zmizeli PARÁDA. Jenomže po týdnu se to zase vrátilo. Zase doktor mi předepsal zase Herpesin 400, ale už větší balení a řekl mi, že Herpes genitális se nedá vyléčit je to nemoc na pořád a musím se s tím naučit žít(no tak to je super:( )a jak to mám asi sakra říct přítelkyni??? Nakonec jsem jí to vysvětlil a zatím mě neopustila!! Tak za tu dobu jsem měl už Valtrex 500, Herpesin 400 , mastičku Herpesin , ale prostě furt se to vrací. Ted zkouším roztok ze soli, zasažené místo si oplachuji párkát denně roztokem, zatím bez nějakého účinku, ale zkouším to teprve pár dnu tak uvidíme. Pro všechny kdo je tímhle onemocněním postižen at holky nebo kluci budte silní a nevdávejte se. Holt žívot je svině!!!!
Petra, (27. 01. 2017 20:58) Reagovat
protoze jsem si vsimla, ze se pupinky po sprse nafukujou, vydedukovala jsem si, ze se jim naopak nebude libit sucho. A zacala aplikovat pudr, protoze byl po ruce (pripoustim ze teoreticky nejaky jiny prasek na hojeni by byl asi vhodnejsi) - samozrejme prestat nanaset stejnou houbičkou na oblicej.. hlavni je, ze pupinky usychaji a nesvedi.. samozrejme ucinne jen dočasně, ale poskytne okamzitou ulevu :)
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Herpes genitalis.cz
Kontakty