Úvod Léčba genitálního oparu

Léčba genitálního oparu

Tak jako i u ostatních herpetických viróz je léčba převážně symptomatická. Jak bylo uvedeno, virus v těle i po potlačení prvotní nákazy přežívá do konce života nositele. Po výsevu puchýřků se lokálně aplikují přípravky (krémy, gely), které ničí infekci, např. Herpesin. Zároveň se podávají antivirové léky typu aciclovir , případně proléčiva valaciklovir, famciklovir a tromantadin.

Ty se užívají ve formě tablet per orálně. Později se může i aplikovat mast s protizánětlivým účinkem. Současně se mohou užívat léky či doplňky stravy, které zvyšují obranyschopnost nemocného jedince. Po celou dobu léčby je pohlavní styk zakázán.

Čím dřív je zahájena léčba, tím víc je účinná. Nejlépe je navštívit lékaře ihned. Herpes genitalis často recidivuje ( i 3-4x do roka). Léčba probíhá obdobně. V mezidobí je vhodné posilovat imunitu a vyhýbat se okolnostem, kdy je člověk víc náchylný k onemocnění.


Diskuse (91 komentářů)

verca, (13. 08. 2013 13:00) Reagovat
nejdřív mi gynekoložka diagnostikovala mykózu, když jsem k ní šla potřech dnech zase, že mám asi herpes, jak jsem zjištovala na netu, poslala mě na kožní, kde mi přdepsali herpesin prášky, myslela jsem že to aspon zmírní, ale zabraly až tak po třech, čtyřech dnech, takže jsem zažila ještě několik bolestivých, neprospaných nocí...po měsíci se mi udělat výsev znovu, to už jsem k doktorce nešla a začla jsem si na puchýřky dávat žlutý zásyp na rány (pokaždé když opouštím toaletu), asi to nijak neléčí, ale bolest se zmírní o 90%...další výsev mám až ted po roce a to jsem byla tolikrát nemocná, tolikrát jsem byla psychicky vypjatá a tolikrát jsem měla menstruace..a objeví se mi to ted, kdy jsem celkem ok...opravdu by mě zajímalo co je spouštěčem
iVČA, (31. 08. 2013 16:12) Reagovat
SPOUŠTĚČ JE OPRAVDU NEVYZPYTATELNÝ, TAKY NA TOTÉŽ TRPÍM A I KDYŽ JSEM OK HERPES SE OBJEVÍ. JE DOBRÉ A ÚČINNÉ BRÁT DLOUHODOBĚ PROVIRSAN-DLE RECEPTU KOŽNÍHO DR.,TEN ZABRÁNÍ VÝSKYTU OPARU, ALE NELÉČÍ.JE TO BOHUŽEL NEVYLÉČITELNÁ NÁKAZA.NUTNO POSILOVAT IMUNITU!! ;-)
olina, (07. 09. 2013 06:40) Reagovat
Take mi byl diagnostikovan herpes a doktor mi na nej nedal vubec nic, ze pry musi sam odeznit. A ja se doma svyjim v bolestech, tak to potiram tea tree olejickem a zinkovou masti. Zajimalo by me jak dlouho bude lecba trvat.
Ivča, (24. 09. 2013 08:54) Reagovat
na herpes se dává Herpesin či Provirsan, predepíše kožní dr., jsou to tablety, pokud se berou dlouhodobě, mají účinek,ale ne doživotně-opar je nevyléčitelný,čeká na vhodný okamžik, kdy je tělo oslabeno a je tu zas, proto je nutno posilovat imunitu.
Denisa, (03. 12. 2013 09:40) Reagovat
Kožní lékař? A když mám podezření, tak mám jít ke kožnímu lékaři? To mi přijd...Nevím, styděla bych se. Vždyť tohle taky řeší gynekolog, nebo jak jsem vypochopila, alespoň někteří. Tak doufám, že mě na kožní můj gynekolog nepošle.
randala, (06. 03. 2014 13:56) Reagovat
Opary léčí kožní lékaři,nejen gynekolog, stydět se je stejné jako u gynekologa, taky se musí ukázat místo, které trápí.Kožaři léčí i pohlav.nemoci a to hlavně. Gynekolog.už tak ne.Jediný efekt na opar mají chemické léky, které jsou na předpis,ale po využívání se opar stejně objeví zas., závisí na imunitě, já mám s opary letité trápení.
Filip, (24. 01. 2014 10:58) Reagovat
S partnerkou sa vyhybame oralnemu sexu ako prevencia proti herpesu. Chcem sa opytat ako sa viem uistit ze je pre nas oralny sex bezpecny ? Za odpoved vopred dakujem.
Klarous, (20. 02. 2014 10:32) Reagovat
Doktorka mi diagnostikovala herpes, dostala se na 5 dní Herpesin 200 a tím to haslo + mazat se genciánou... po 12 dnech bez úlevy, jsem z toho na hlavu, nemůžu spá skoro čůrat a skoro pořád mě bolí hlava. Znáte někdo něco co pomůže? Už dál nemůžu :sad: :sad:
galinablanka, (04. 03. 2014 16:26) Reagovat
Já vyzkoušela snad vše co maji v lékárně,vždy se to zahojilo ale pi každém stresu zase rychle objevilo. trpím stím už třetí rok. Pak jsem se svěřila kámošce a sehnala mi mast z konopí a mohu jen doporučit mám klid už delší dobu
randala, (06. 03. 2014 13:59) Reagovat
Jedině brát Herpesin či Provirsan a dlouhodobě 2tabl.denně, pokud by nepomohlo,pak znavu k lékaři.tyto léky jsou acykloviry a oslabují účinek herpetic.virů,ale po skončení užití se zas opar může objevit to je má zkušenost, trpím tím už 10 let a nemohu se toho zbavit, opar mám každý měsíc,pokud neberu výše zmíněné léky.
Sára, (29. 03. 2014 14:28) Reagovat
Také trpím na genitální opar už 25 let, zkoušela jsem už všechno možné. Objeví se vždy po nějakém velkém stresu. Léčím ho vysokými dávkami B komplexu forte ( klidně 2-3x denně) mažu mastí herpesin. Co je nejdůležitější a co tady nebylo řečeno, chce to postižené místo co nejvíce větrat, žádný kontakt se spodním prádlem! Jinak se to pořád rozedírá. Chodím ve volných kalhotech a naostro, často sprchuji a udržuji v čistotě a suchu. Třetí den mám maximálně jen tvrdý stroupek. Hlavně se hodit do pohody :-)
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Herpes genitalis.cz
Kontakty