Úvod Léčba genitálního oparu

Léčba genitálního oparu

Tak jako i u ostatních herpetických viróz je léčba převážně symptomatická. Jak bylo uvedeno, virus v těle i po potlačení prvotní nákazy přežívá do konce života nositele. Po výsevu puchýřků se lokálně aplikují přípravky (krémy, gely), které ničí infekci, např. Herpesin. Zároveň se podávají antivirové léky typu aciclovir , případně proléčiva valaciklovir, famciklovir a tromantadin.

Ty se užívají ve formě tablet per orálně. Později se může i aplikovat mast s protizánětlivým účinkem. Současně se mohou užívat léky či doplňky stravy, které zvyšují obranyschopnost nemocného jedince. Po celou dobu léčby je pohlavní styk zakázán.

Čím dřív je zahájena léčba, tím víc je účinná. Nejlépe je navštívit lékaře ihned. Herpes genitalis často recidivuje ( i 3-4x do roka). Léčba probíhá obdobně. V mezidobí je vhodné posilovat imunitu a vyhýbat se okolnostem, kdy je člověk víc náchylný k onemocnění.


Diskuse (91 komentářů)

Liliana, (05. 12. 2012 20:02) Reagovat
Po nasazení léků a masti Herpesin jsem nepociťovala žádné zlepšení, mast akorát štípala, ale půchýřky ne a ne zmizet, výrazné zlepšení přišlo až po sedacích koupelích v hypermanganu a používáním neředěného tea tree olejíčků, že začátku pálí, ale pak krásně chladí :) doporučuju :)
Ida, (20. 12. 2012 15:02) Reagovat
Zkusím to také. Potvrzuji, že léky a masti nezabírají, alespoň ne u mě. Ne že by vůbec nezabraly, ale čekala jsem větší účinek...
Lenka, (11. 02. 2014 15:44) Reagovat
pravda,i já mám vyzkoušený tea tree olejíček,je super když se opar vytváří a když puchýřky prasknou a je to rozedeřené do krve,používám gencialku..léčba pár dní...doporučuji..
Galina, (26. 02. 2013 10:59) Reagovat
Prosím o radu jak se zbavit genitálního oparu. Již přes rok trpím a nic mi nepomáhá. Svědění ,pálení až otok genitálii mastě,prášky nepomáhají. Sotva se to zaléčí zachvíli to mám zpět Moc díky za Vaše rady a pište na muj meil. galinablanka@seznam.cz
Roman, (25. 03. 2013 09:12) Reagovat
Mě trápí H.G. cca 5let. V poslední době, nevím proč mám výsev každý měsíc. Jen se zahojí jeden, už svědí další. Tento měsíc jsem to měl 4krát za s sebou. Na varlatech, penisu, nad penisem. Je to více než nepříjemné a velice mi to omezuje život. Přijde mi, že kožní lékaři vůbec neví co s tím. Doporučil by mi někdo nějakého specialistu - lékaře, který se tímto problémem zabývá ? Jen dodám, že jinak jsem naprosto zdravý a nemocný vůbec nebývám, tedy spojitost s oslabenou imunitou - nechápu.
kristyna, (25. 03. 2013 18:26) Reagovat
herpesajaknanej@centrum.cz Ráda Vám poradím. Napište na mail.
Ondra, (08. 07. 2013 04:59) Reagovat
Nechapu proc neporadite ude sem do diskuze. Myslim, ze by to bylo prinosne pro mnohe.
Kristyna, (08. 07. 2013 07:39) Reagovat
Protoze nebudu delat reklamu a nebudu rikat vsem sve osobni veci..
Marta, (23. 08. 2017 10:22) Reagovat
Taky je mi to zcela nepochopitelné na anonymní diskuzi, kde si lidé vyměňují zkušenosti s léčbou, vždyť nikdo tady nemusí uvádět své osobní věci když nechce a mluvit o reklamě na nějakou účinnou látku v dnešní době internetu je opravdu směšné, spíše v tom vidím sobectví nebo jiný /výdělečný??/ úmysl.
novotná, (23. 06. 2013 16:43) Reagovat
Jde o sníženou imunitu, kterou ani nepociťujete, ale tělo ano.Na problém existují antivirotika,které předepisuje kožní doktor, ty pomohou,ale ´jen po dobu braní, virus přetrvává v nerv, gangliích a nelze ho zničit. Pak je vhodné posílit imunitu´, navštívit imunologa, který předepíše Imunor na tento problém.je třeba si ho vysloveně vyžádat. Existuje i očkování Lupidonem, opět doporučí imunolog, ale injekce jsou drahé a píchají se velmi dlouhodobě.Možnosti však na potlačení výskytu genit,oparu JSOU,jak vidno.
sonicka, (21. 02. 2014 02:17) Reagovat
kazdy lekar, kazda www vamb tvrdi, ze virus zustava v tele navzdy. Neni to pravda, je to jen trik, protoze zadnuy lekar vam nedoporuci lecbu, kterou ma nadiagnostikovanou od farmaceuticych spolecnosti. Jinak prijde o licenci.existuje tzv. OZONOVA TERAPIE nebo terapie 35% food grade peroxidem vodiku (podle instrukci). viry nesnaseji kyslik a hynou. tato terapie je velice ucinna.
Ivča, (24. 09. 2013 08:58) Reagovat
Přeléčit tabletami Provirsan či Herpesin, dle kož, lékaře, nutno brát dlouhodobě,pak se opar neobjeví a hlavně nutno posílit imunitu, zašla bych s problémem za imunologem, ten může předepsat Imunor, který pomáhá zvýšit imunitu,běžné přípravky totiž nepomáhají na tento problém.
Lukáš88, (05. 06. 2013 11:32) Reagovat
Je možné se nakazit u partnerky, když má virus v těle, ale nemá výsev. Vím, že obráceně to možné je, protože mužům se ne vždy objeví bradavičky. Něco se mi objevilo u penisu, ale nevím, jestli to je ono.
kristyna, (05. 06. 2013 11:45) Reagovat
podle mě ano, může Vás nakazit, ale mě se to nikdy nestalo..doporučuji lékaře..ted Vás ujistí
Lara, (17. 07. 2013 04:01) Reagovat
Ale tím pádem je pro svého partnera "nebezpečná" každá žena, která měla herpes genitalis, že? Zvlášť když tím pak žena trpí chronicky, tak virus v těle zůstává. Nezdá se mi to. Kdyby to tak bylo, tak ženy trpící tímhle by vůbec nemohly souložit. A že herpes asi netrpí málo žen...
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Herpes genitalis.cz
Kontakty