Úvod Herpes genitalis

Herpes genitalis

Herpes genitalis patří mezi herpetická virová onemocnění a je způsoben virem HSV 2 (herpes simplex typu 2). Herpes znamená opar, v tomto případě opar na genitáliích. Obecně je známější a snad i častější opar rtu, jehož původcem je stejný virus, jen typu 1 (HSV 1). Člověk nakažený tímto virem, který má akutní příznaky (puchýřek na rtu), může např. při orálním styku nakazit jiného a přenést tak virus na jeho genitálie.

Ten se pak projeví ve formě genitálního viru. Z toho vyplývá, že existuje přenos mezi oběma typy viru, které dají vzniknout onemocnění dle prostředí, ve kterém se infekce uchytila. Genitální herpes je pohlavně přenosné onemocnění s inkubační dobu pohybující se mezi 5-14 dny od styku s nákazou.


Diskuse (58 komentářů)

Janji, (09. 09. 2012 16:34) Reagovat
Hezký den, měla bych pár dotazů, doufám, že se mi dostanou odpovědi:Kdy budou moje genitálie zahojené a ,,bezbolavé" , první pupínky se vyskytly ve středu a mažu se Herpesinem a beru tablety Herpesin 400?Tento víkend máme hody, já mám chodit za stárku - v kroji, celý víkend - myslíte si, že je to vhodné?Budu moct s partnerem vést sex bez kondomu i normální orální sex?A v neposlední řadě, nějáké rady a tipy, aby se Herpes nevracel? Jinak tedy opar na puse ani nikde jinde jsem v životě neměla, ani když jsem dala pusu kamarádce, která opar měla...Předem moc děkuji za odpovědi a nám Všem nepřeji snad nic jiného než život bez téhle ošklivé nemoci, protože nic horšího jsem snad nezažila..)
Jitka, (23. 10. 2012 19:09) Reagovat
Pro Janjivzhledem k pozdní odpovědi už asi nebudu odpovídat na dobu trvání herpesu.S partnerem lze vést sex bez kondomu i orální za předpokladu, že nemáte projevy herpesu. Ale partner by měl vědět, že na toto trpíte a že je určité riziko přenosu na něj i v době bez příznaků. Je to o zodpovědnosti k sobě a druhým. A důležitá je i psychika. Čím míň člověk na tento problém myslí a nedělá si z toho velkou hlavu, tak se objevuje méně. Prostě nejlépe jsou na tom optimisti :-) Asi jsem měla štěstí, mě partner přijal i s tímto nepříjemným kožním problémem.
Mirka, (14. 05. 2013 06:48) Reagovat
Tak to máte dobrého partnera. Ono je fajn vědět, že člověk má někoho, který při něm stojí, i když mu něco je. A s tím optimismem máte pravdu. Snažím se také si některé věci méně připouštět, ale těžko se mi s tím bojuje, protože jsem spíše pesimista a povahu člověk nepředělá.
já :D, (16. 01. 2015 17:17) Reagovat
mne nakazil můj partner. Vyspal se se mnou i když věděl,že neni v pohodě LOL .. gynekoložka se mi vždycky směje, prej to má hodně lidí,neví, co prej bláznim. každopádně:neprovozovala bych sex s někým, aniž bych mu to neřekla: takže pecka: týpku, mam herpes a nakazil mně člověk, kterýho jsem si měla brát ( to,že jsem nikdy nebyla nevěrná,nejsem promiskuitní,je šumák, prostě mam herpes a vysvětlujte to někomu). Na2 stranu jsem ráda, že herpes mam: mohla jsem skončit s horší nemocí. Dneska věřit partnerovi znamená ve výsledku riskovat život, je to jak jízda v autě s magorem. další věc je, že mi herpes paradoxně zachránil život: málem jsem si vzala idiota a byla bych celej život nešťastná. Teď jsem nešťastná jen pár dní v roce, když se to projeví. Najela jsem si zdravej životní styl,takže vše špatné pro něco dobré. a proč reaguju na tenhle koment: je fér to partnerovi říct, ale když nebudete sobci, nikoho nenakazíte
kluk, (16. 11. 2012 18:43) Reagovat
tady mluví jen ženy co tak čtu ...mám dotaz mužu provozovat normální sex bez ochrany tak abych nikoho nenakazil? opary se mi dělají jen vyjmečně na rtech a občas ve fousech ale v obou případech výjmečně..nebo už jsem odsouzenej celej život být za hňupa a sex mít jen s gumou a bez oralu? to pak pro mě strácí cenu když nemužu ani oplodnit ženu bez toho rizika že jí nakazim:( díky za odpověd
jitka, (11. 12. 2012 16:50) Reagovat
Vám se dělají opary pouze na rtech, takže v době oparu nesmíte provozovat orální sex a ani se s partnerkou líbat a to až do úplného uzdravení. Mohl byste své opary ze rtu přenést při orálním sexu na její genitálie. Tady se diskutuje o oparech na genitáliích.
Milan, (05. 12. 2012 13:04) Reagovat
Chtěl bych se zeptat k jakému odbornému lékaři si mám dojít? Ke své praktické lékařce se mi s tímto problémem jít nechce. Díky za opověd
Zuzana, (10. 12. 2012 07:22) Reagovat
Na vašem místě bych asi zašla na urologii, nebo možná také na kožní. Praktická lékařka by vás stejně poslala k jednomu z těchto lékařů.
netilu, (02. 07. 2013 18:37) Reagovat
Jsem vděčná, že jsem objevila Vaše stránky. Tohle hnusné onemocnění prožívám 6.den. Začalo to v polovině menstruace, kdy jsem počínající pálení při močení připisovala začínajícímu zánětu moč.měchýře.Další den jsem nesnesla tampon(šňůrku přesněji).Poté se začali objevovat první pupínky a to už jsem začala pátrat na netu. Následovala návštěva pohotovosti a předepsání tablet Herpesinu + mast. Teď jsem ve fázi, kdy mi už druhý dne z pupínků vytéká hnis s krví, močení buď ve sprše nebo obkročmo nad zách.mísou. Bez vložek ani ránu a co hodinu otírat :sad: V noci se budím bolestí, dnes ráno jsem sotva zvládla jít. Večer ještě přidávám oplachování hypermanganem. Bože ať už to přestane!
netilu, (02. 07. 2013 18:50) Reagovat
Jen chci ještě dodat, že na opary jsem nikdy netrpěla. První setkání byl cca 3-4 roky zpátky - pásový opar, no a teď tohle :sad: Partner také opar nikdy neměl..
Anna, (09. 07. 2013 06:39) Reagovat
Přeji vám rychlé uzdravení. Já jsem si tyhle stránky našla, protože se obávám, jestli bych také nemohla mít tenhle opar. Před několika dny (3 - 4) mě začalo trochu bolest v podbříšku a trochu pálit při močení. Není to tak hrozné, spíše nepříjemné. Předevčírem jsem si objevila u poševního vchodu takový jakoby vřídek a ten praskl a krvácel (trochu). Jiný vřídek se mi zatím neobjevil a tenhle mizí. Mohl by to být ten opar? Ta bolest v podbříšku je pořád. Kdyby nebyla, řekla bych si, že šlo jen o nějaký vřídek podobný akné, ale takhle? Nevím, jestli mám vyhledat lékaře...
Dominika, (01. 08. 2013 06:45) Reagovat
Už asi třikrát sem se vyděsila, že mám herpes genitales - něco se mi objevilo u poševního vchodu a vždy na stejném místě, ale zase to zmizelo. tak mi napadlo, jestli to nemůže být herpes i přesto, že to samo zmizelo a jestli bych takhle nemohla nakazit partnera.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Herpes genitalis.cz
Kontakty