Úvod Herpes genitalis

Herpes genitalis

Herpes genitalis patří mezi herpetická virová onemocnění a je způsoben virem HSV 2 (herpes simplex typu 2). Herpes znamená opar, v tomto případě opar na genitáliích. Obecně je známější a snad i častější opar rtu, jehož původcem je stejný virus, jen typu 1 (HSV 1). Člověk nakažený tímto virem, který má akutní příznaky (puchýřek na rtu), může např. při orálním styku nakazit jiného a přenést tak virus na jeho genitálie.

Ten se pak projeví ve formě genitálního viru. Z toho vyplývá, že existuje přenos mezi oběma typy viru, které dají vzniknout onemocnění dle prostředí, ve kterém se infekce uchytila. Genitální herpes je pohlavně přenosné onemocnění s inkubační dobu pohybující se mezi 5-14 dny od styku s nákazou.


Diskuse (58 komentářů)

michaela, (11. 05. 2017 09:23) Reagovat
dobry den tady je michaela,mam takovi problem casto trpim na opari na rtech a nevim z ceho to muze byt,nebo herpes jsou to takove hnisave pupinki ci bolaki.jak tomu muzu prdejeit?dekuji.
., (09. 08. 2017 14:25) Reagovat
Dobry den, mam opar na rtu uz pres pul roku a taky sem zpozoroval pupinky na zaludu, je mozne ze se jedna o herpes?
., (09. 08. 2017 14:37) Reagovat
Neco pres pul roku mam na rtu opar a taky se mi vyskytly na zaludu pupinky. Muze se jednat o herpes?
Babetka, (19. 08. 2017 00:54) Reagovat
Je mi sice teprve 18,ale chci se o to podělit v této diskuzi:-) Jsem rok a půl s přítelem a Herpes Genitalis jsem chytla asi po roce vztahu. Můj přítel měl opar na nose ,na opary netrpí a proto jsme si mysleli , že se jedná jen o malé nějaké pupínky a ne o rozjíždějící opar (já sama opar nikdy neměla) Měli jsme orální sex a do pár dnů se mi udělal herpes. Dostala jsem na to léky od doktora,do týdne to přešlo a byl klid. Další herpes se opakoval po půl roce ,kdy jsem dělala přijímací zkoušky a měla jsem stres. Udělalo se mi jen pár puchýřků a tak jsem to zkusila vyléčit sama. Nasadila jsem si větší dávky vitamínu B,jedla dost vitamínů , snažila se být v klidu ,bez stresu, vyrovnaná..a puchýřky jsem si mazala Teatree olejickem. Puchýřky rychle zmizely ,ale pro jistotu jsem i tak zašla na gynekologii na kontrolu. Doktor mi řekl že jsem si to sama dokázala vyléčit a že jestli se to zase někdy objeví ,vím jak na to. Takže hlavně jíst vitamíny , hlavně B. Byt v klidu ,bez stresu , dodržovat hygienu,mazat se Teatree olejem . Už je to zase pár měsíců co jsem bez problémů, prostě hlavně být v klidu :) jediné co mě děsí je žena s herpesem a těhotenství ,když jsem četla toto téma chtělo se mi brečet. Každopádně užívat života a nemyslet na to a hlavně to podchytit včas. hodně štěstí všem !
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Herpes genitalis.cz
Kontakty