Úvod Herpes genitalis

Herpes genitalis

Herpes genitalis patří mezi herpetická virová onemocnění a je způsoben virem HSV 2 (herpes simplex typu 2). Herpes znamená opar, v tomto případě opar na genitáliích. Obecně je známější a snad i častější opar rtu, jehož původcem je stejný virus, jen typu 1 (HSV 1). Člověk nakažený tímto virem, který má akutní příznaky (puchýřek na rtu), může např. při orálním styku nakazit jiného a přenést tak virus na jeho genitálie.

Ten se pak projeví ve formě genitálního viru. Z toho vyplývá, že existuje přenos mezi oběma typy viru, které dají vzniknout onemocnění dle prostředí, ve kterém se infekce uchytila. Genitální herpes je pohlavně přenosné onemocnění s inkubační dobu pohybující se mezi 5-14 dny od styku s nákazou.


Diskuse (58 komentářů)

Roman, (30. 11. 2013 14:05) Reagovat
Je tu i nějaký mužský co by mohl popsat své příznaky a projevy tohoto oparu? Kde a jak se mu to tvoří , jak dlouho to trvá a co na to používá? Děkuju...
Bedřich, (02. 03. 2017 15:06) Reagovat
Stalo se mi to před 5-ti lety a měl jsem ho v oblasti žaludu :*
Bedřich, (02. 03. 2017 15:11) Reagovat
Před 5-ti lety jsem měl herpes a obávám se že se znovu objeví . Jsem homosexuál a pravidelně mívám pohlavní styk s partnerem :(
Klára, (11. 02. 2014 10:15) Reagovat
Já je zatím měla jednou, nic příjemného, ale dalo se to přežít, akorát se bojím od té doby, že se mi to bude vracet a také bych cca za rok chtěla otěhotnět a toho se také bojím, aby se mi to pak neobjevilo.
Emilie, (04. 04. 2014 05:50) Reagovat
Nemusí se to vracet. Je to jako s mykózou. Také se hodně ženským vrací, ale rozhodně ne všem. Ségra měla genitální opar asi před čtyřmi roky - jednou a nevrátil se. Držím palečky.
Bea, (10. 07. 2014 19:31) Reagovat
Bojujem s herpesom genitalis už veľa rokov. V týchto dňoch som objavila možnosť ako sa ho rýchlo zbaviť. Ešte musím zistiť, či už dá pokoj, alebo sa ešte vráti. Ale dosiahla som to, že tentokrát rýchlo odišiel. Ak chcete poradiť, napíšte mi na bealamac@gmail.com
Tina, (04. 08. 2014 12:44) Reagovat
Také už bojuju několik let. bohužel mi zatím nic nepomohlo a přijde mi, že jsem v poslední době už rezignovala na různé způsoby léčby. Přijde mi, že i když něco reaguje druhým lidem, mě vůbec nic. Ach jo.
hsv10, (21. 11. 2014 16:53) Reagovat
Mohla bych se zeptat, jedna dívka na internátu má genitální herpes. Je možné že to od ní můžeme chytnout, jako např. ve sprše, záchodě, .. pokud by nedodržovala správnou hygienu ? děkuji za odpověď
Jitka, (27. 02. 2015 22:51) Reagovat
Ahoj,neměla bych strach, ve sprše určitě ne a na záchodě je to také nepravděpodobné.Nicméně na prkýnko od záchodu si nesedám, jen když jdu na domácí.Navíc viry nepřežijí mimo tělo hostitelea nepočkají si na vás až přijdete. A s genitálním herpesem je to podobné jak s herpesem na ústech. Také s ním lidé chodí do sprch nebo do tramvaje,...
Petr, (18. 07. 2015 18:20) Reagovat
Virus je velmi termolabilní. Tedy moc nepřežije.Pokud by jste použila stejný ručník, v zápětí po ní, tak je přenos možný. Asi stejně tak by teoreticky déle virus přežil teplé vodě ve vaně - ale čistě teoreticky.Ale podmínky pro Herpes Simplex Virus jsou mimo lidské tělo nehostiné.Riziko přenosu je tedy malé.
Zf, (08. 01. 2015 11:02) Reagovat
Čau našel jsem si holku a oznámila mi že má herpes genitalis. Jak moc mi pomuže kondom? A jsem při orálním sexu když nemá opar v bezpečí? Díky
Petr, (18. 07. 2015 18:16) Reagovat
Kondom Vám pomůže, ale ne zcela!Časem to chytíte a už se toho nezbavíte... Průměrné riziko přenosu na Vás při vaginálním sexu je 4,5 procenta. S kondomem je to méně to 2,1 %. Jedná se ale o průměrná čísla odhadem, a zahrnující všechny eventuality. Ve skutečnoti je riziko vysoké, virus je přítomen v slizničních vaginálních šťávách a je vysoce nakažlivý. Virus se totiž replikuje každé 3 dny, a asymptomaticky proniká nahodile nervovými vlákny na povrch sliznice. A virus má také velmi propracované strategie přenosu. Tedy Vaše přitelkyně nemusí mít žádné obtíže, a přesto Vás může nakazit.Velmi rizikové je provozovat orálního sex. To pro Vás oba, ale hlavně Vy riskujete při orální nákaze HSV2. A to zválště, pokud jste nikdy nebyl vystaven ani HSV1 na puse. Riziko je například edém mozku (herpetická meningoencefalitida) a následně i častou smrt. A nebo oslepnutí, či dalšími opakujícími se další neléčitelné následky.
Alena, (05. 08. 2015 10:53) Reagovat
To se mi ani nechce věřit, že by to mohlo vést k oslepnutí nebo k smrti. O tom jsem nikdy neslyšela, ale je fakt, že mé informace o herpesgenitalis jsou spíš povrchové. Čím víc zjišťuju, tím více se děsím, aby mě to taky nepotkalo. Někdy může být člověk sebeopatrnější a stejně mu to není nic platné.
Barbora, (09. 10. 2015 12:21) Reagovat
Tak já myslím, že to oslepnutí a smrt jsou skutečně extrémní případy, které jsou spíše výjimkou. Ale i tak se nevyplatí toto onemocnění podceňovat.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Herpes genitalis.cz
Kontakty