Úvod Herpes genitalis

Herpes genitalis

Herpes genitalis patří mezi herpetická virová onemocnění a je způsoben virem HSV 2 (herpes simplex typu 2). Herpes znamená opar, v tomto případě opar na genitáliích. Obecně je známější a snad i častější opar rtu, jehož původcem je stejný virus, jen typu 1 (HSV 1). Člověk nakažený tímto virem, který má akutní příznaky (puchýřek na rtu), může např. při orálním styku nakazit jiného a přenést tak virus na jeho genitálie.

Ten se pak projeví ve formě genitálního viru. Z toho vyplývá, že existuje přenos mezi oběma typy viru, které dají vzniknout onemocnění dle prostředí, ve kterém se infekce uchytila. Genitální herpes je pohlavně přenosné onemocnění s inkubační dobu pohybující se mezi 5-14 dny od styku s nákazou.


Diskuse (58 komentářů)

gabina, (09. 04. 2016 18:13) Reagovat
Když je nechráněný sex s někým,kdo má herpes genitalis, ale není to na pohled vidět, je velké riziko, že se tím může dotyčný nakazit?
Ivanka, (28. 04. 2016 08:06) Reagovat
Riziko tam je, ale jak velké...To nevím a myslím, že se to blbě určuje.
Eliška, (05. 05. 2016 03:31) Reagovat
Zdravím, už cca týden mám herpes virus, chci se zeptat, zda se to někomu udělalo i přímo v ústech? Já toho mám totiž plnou pusu, jsem z toho už psychicky dost na dně, nevíte někdo, prosím, čím třeba ústa vyplachovat, aby to zmizeli? Dekuj
Siempre, (20. 12. 2016 17:06) Reagovat
já jsem rodila s herpesem. / Na genitáliích / Syn zcela v pořádku. Měla jsem 4-5 dní, když jsem rodila. Porod - přirozená cesta.
Tomáš, (17. 01. 2017 18:04) Reagovat
Tak jsem zjistil, že tyto stránky jsou uplně, ale UPLNĚ K NIČEMU!!!!! V podstatě jsem se dozvěděl, že to nejde vyléčit, když budu mít sex tak partnerku můžu nakazit(zkazit ji celý život). A když už někdo napíše, že mu něco pomáhá tak napíše svou email adresu co to sakra je??? Proč to nenapíše sem do diskuze? To je to takový problém? Všem by to tady moc pomohlo napsat nějaké info co VÁM některým pomáha i když si myslím, že nic nepomůže jinak by to tu již bylo zmíněno. Jinak H.G. mam asi pul roku od nikoho jsem nebyl nakažen, najednou se to objevilo a ted mi to ničí život. Nazdar
Ester, (11. 03. 2017 07:41) Reagovat
Souhlasím, Tomáši.. Mozna ti,co uvadeji email.adresy, chteji za svoje rady zaplatit..?
V, (04. 12. 2019 21:05) Reagovat
Ahoj, sice pozdě, ale přece. Mě na Herpes pomáhá clotrimazol. Je volně dostupný v lékárně a nemusim tedy vždy běžet za gynekologem. (Jinak doporučení od gynekologa). Je to mast, takže nepomáhá úplně aby jsi to nedostal, ale mám zkušenosti s tím, že jakmile cítím zvláštní pocit (což už většinou poznáš - svědění, pálení atd) tak si místo namazu a buď to odezní, nebo je průběh mnohem snesitelnejsi.
Rados, (07. 02. 2017 20:33) Reagovat
Ahoj. Mám problémy s herpes genitalis vice jak dvacet let. Návštěvy u kožních lékařů a jiných zaručených specialistů jsem už vzdal. Za tu dobu jsem vyzkoušel různé druhy mastí určené na herpes, ale průběh léčby či hojení byl vždy skoro stejný. Příznaky začátku viru jsou většinou svědění na části penisu nebo varlat... Pak naskočilo na jednom místě několik pupínků. Mažu to mastí z mariánky, která to alespoň trochu zklidní
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Herpes genitalis.cz
Kontakty