Úvod Léčba genitálního oparu

Léčba genitálního oparu

Tak jako i u ostatních herpetických viróz je léčba převážně symptomatická. Jak bylo uvedeno, virus v těle i po potlačení prvotní nákazy přežívá do konce života nositele. Po výsevu puchýřků se lokálně aplikují přípravky (krémy, gely), které ničí infekci, např. Herpesin. Zároveň se podávají antivirové léky typu aciclovir , případně proléčiva valaciklovir, famciklovir a tromantadin.

Ty se užívají ve formě tablet per orálně. Později se může i aplikovat mast s protizánětlivým účinkem. Současně se mohou užívat léky či doplňky stravy, které zvyšují obranyschopnost nemocného jedince. Po celou dobu léčby je pohlavní styk zakázán.

Čím dřív je zahájena léčba, tím víc je účinná. Nejlépe je navštívit lékaře ihned. Herpes genitalis často recidivuje ( i 3-4x do roka). Léčba probíhá obdobně. V mezidobí je vhodné posilovat imunitu a vyhýbat se okolnostem, kdy je člověk víc náchylný k onemocnění.


Diskuse (91 komentářů)

marie marie, (24. 04. 2017 09:17) Reagovat
Ahoj všichni, dovoluji si dát své rady.Herpes genitální mám celý život. Zásadně při začínajícím pocitu napnutí, bolesti a svědění místo chladit a chladit, jde to v práci těžce.......nějaký zmrzlý hrášek nebo si pořídit kuličku, a přiložit na místo, někdy se mi vůbec opar neudělá, někdy malý.....ale přesně vím, že je oslabená imunita, beru b komplex forte, pohyb, vzduch, jíst hodně zeleniny a vynechat na pár dní sladké, místo toho vodu s citronem pít několikrát denně, pomáhá více než se cpát chemií...... tak ahojte a nevěšte hlavu.... Mája
alena, (05. 05. 2017 06:12) Reagovat
DR HERPÉZOVÉ LÉČIVÉ LÉČBY DR. EGBE:        představuje   Je to informovat širokou veřejnost o tom, že existuje tradiční herpetické léky.Discover DR EGBE    Které mají být testovány a důvěryhodné k léčbě následujících virových infekčních onemocnění ..... jmenovitě jako následná ....  1. Herpes 2. Rakovina 3. Hiv / AIDS 4. Hepatitida 5. Přináší mé Ex zpět 6. Malomocenství 7. SARS 8. Bubonic Mor 9. Cerebrovaskulární onemocnění 10. Nižší respirační infekce 11. Syfilis 12. Chřipka A-H1N1 (prasečí chřipka) 13. Ischemická onemocnění srdce 14. Chronická obstrukční plicní nemoc 15. Suchý kašel 16. Perinatální komplikace 17. Průjem 18. Rakovina plic 19. Chřipka 20. dítěte 21. Measle 22.metální problémy. .. POZNÁMKA ----- tímto vás dnes informuji, že žádné nemoci virové infekce.                    Co si vzít někdo život, pokud byla aplikována správná léčivá byliny. Nicméně - pokud žijete s jednou z následujících onemocnění virových infekcí                         Prosím kontaktujte GET RID OF HERPES HERBALISTICKÝM DOCTOREM DRUHEM EGBE .: prostřednictvím e-mailu. Egbegodytemple@hotmail.com POZOR - nemoci nejsou našimi přáteli tímto onemocněním virové infekce. Tím více zůstává ve vašem těle, tím víc to udržuje rozrušení tělových orgánů .. přes email. Egbegodytemple@hotmail.com
Tomáš, (10. 05. 2017 21:38) Reagovat
Ahoj Aleno. Zajímalo by mě jestli máš nějaké zkušenosti s dr. Egbe?? Nebo někdo jiný kdo má s tímto druhem léčení nějaké zkušenosti? Jinak jsem psal na emailovou adresu dr egbe, hned mi bylo odpovezeno v AJ. Dost mě to zajímá, ale dost me odrazuje cena kterou si nekdo úctuje 650$ je celkem dost, ale na druhou stranu když to pomůže klidně bych do toho šel. Zatim se mi to zdá dost podezřelé Můj názor!!!
Katka, (05. 07. 2017 14:40) Reagovat
Mně funguje na akutní výsev obyčejný líh z lékárny. Bolí to jako čert, zvlášť když je ten výsev větší, ale za 4 dny mám pokoj. S Herpesinem a tabletama to bývalo nejmíň 2 týdny.
Roninka, (17. 10. 2017 23:03) Reagovat
Zdravim, Loni na podzim jsem dostala strasnou anginu, po angine se objevil pupinek, zajimave kdyz jsem nemela pred tim asi 3 mesice pohlavni styk.asi se to drzelo ve me a oslabenim imunity se ta mrcha spustila, ... Od gynekolozky zovirax, zovirax krem, herpesin, pak nejaka specialni mast namichana v lekarne,betadine, nic nepomohlo, vysev sice maly, ale opakujici se kazdy mesic po menstruaci na 2-3 dny, strasnej zivot ... pak na posileni imunity isoprinosine... taky nezabralo... vykaslala jsem na doktory a sla prirodni cestou, tablety cistus incanus od LR.jim 2 tablety denne, uz 3 mesice vysev nebyl, jenom me to mesicne stoji 1000 kc, jim to porad, bez pauzy a bojim se prestat...
Jitka, (09. 03. 2018 16:11) Reagovat
Dobrý den, nakazila jsem se Herpes asi před týdnem. Dostala jsem Aciclovir v tabletách, ten beru již 6. den. Mast jsem žádnou nedostala. Některé puchýřky již zmizely, některé (v oblasti konečníku) se změnily na fialové fleky. Jak dlouho trvá léčba? Tablety mám na 10 dní, mám se znepokojovat pokud puchýře do 10 dnů nezmizí? Je mast na předpis pokud bych si ji chtěla sama koupit?
Nový příspěvek
Copyright 2006–2023 © Herpes genitalis.cz
Kontakty