Úvod Závěr

Závěr

Závěrem je třeba uvést, že mohutný rozvoj nemoci po celém světě, poněkud zastavil sexuální revoluci. Herpes genitalis je pohlavně přenosná choroba a může poškodit zdraví i kvalitu života a sexu. Je dobré nestřídat partnery, chránit se kondomem i zevrubnou prohlídkou partnerova genitálu. Při sebemenším podezření je lépe si dát „studenou sprchu“ a sexuálního styku se vzdát.


Diskuse (41 komentářů)

kohot, (30. 04. 2012 11:02) Reagovat
Získala jsem gen.opar od svého partnera,nevěděla jsem,že to,co má na podbřišku je opar.Nyní se mi vyskytuje skoro každý měsíc,je to potvora,antivirotika pomáhají,pokud se berou pořád,jinak je léčba injekční,kterou musí navrhnout imunolog,či léčba pomocé pití lítky,která zvyšuje silně imunitu.Bohužel,opar je tak urputný,že si vždy skulinku najde,proto jedině pomůže léčba imunity,která je ale finanč.nákladná a dlouhodobá.Ale za klid od oparu to stojí,já do toho jdu.opar je bolestivý,urputný a znepříjemňuje život.Nějaké masti nepomáhají čaje též ne.
lela, (01. 05. 2012 15:56) Reagovat
Můžeš, prosím, napsat o jakou lítku se jedná? Nebo je to překlep? Mě nenašli sníženou imunitu, přesto to mám pořád. Takže mi ani žádnou léčbu imunity nedají.Dík za případnou odpověď.
Nikol, (31. 05. 2012 13:21) Reagovat
mám otázku , po jaké době mi začne herpes mizet ? a po jaké době můžu s přítelem zahájit nechráněný sex ?
Jitka, (07. 06. 2012 19:04) Reagovat
No, včas léčený herpes začíná mizet třeba i do 4 dnů, taky záleží na rozsahu a typu léčby. Jestli jen mast nebo i prášky. Až zcela vymizí příznaky, tak se říká, že se vir ještě cca 7dní poté vylučuje ve zvýšeném množství. Kdo ví. Každopádně menší riziko, že partnera nakazíte i mimo období příznaků tady je. Měl by tedy o tom vědět.
Hana, (13. 11. 2012 14:11) Reagovat
Tak mám u sebe podezření na herpes genitalis. Našla jsem si to podle příznaků a asi to ono bude. Předtím jsem o něčem takovém neslyšela, nebo možná něco málo, ale teď když jsem si přečetla informace a i vaše komentáře, tak mi z toho jde hlava kolem. Ne všemu úplně rozumím, ale vyděšená jsem natolik, že hned zítra jdu ke své gynekoložce, tak ta mi snad ještě dovysvětlí to, čemu úplně nerozumím. Všem vám držím pěstí.
Karolína, (03. 07. 2013 09:09) Reagovat
Dobrý den, již po druhé jsem trpěla na genitální opar. Tvrdí se, že po prodělání této nemoci může pohlavní styk bolet a s bolestí problém mám. Dá se to léčit? Existuje něco čím bolest zmírnit? Díky
Lenka, (31. 07. 2013 12:25) Reagovat
Po prodělání této nemoci nemám žádný problé s bolestí naopak, mám tak zjizvenou kůži (díky doktorce, která mi na to dala výplach na mykózu místo herpesinu), že je prožitek mnohem lepší. Ty máš spíš nějaký jiný problém, a možná i psychický, určitě to nenechávej být, řeš to jak na gyndě tak u nějakého sexuologa. hodně štstí!!!
EliS, (02. 03. 2014 16:57) Reagovat
Chtěla jsem se zeptat zda se dá Herpesin krém, použít i na léčbu genitálního oparu? :sigh:
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Herpes genitalis.cz
Kontakty