Úvod Závěr

Závěr

Závěrem je třeba uvést, že mohutný rozvoj nemoci po celém světě, poněkud zastavil sexuální revoluci. Herpes genitalis je pohlavně přenosná choroba a může poškodit zdraví i kvalitu života a sexu. Je dobré nestřídat partnery, chránit se kondomem i zevrubnou prohlídkou partnerova genitálu. Při sebemenším podezření je lépe si dát „studenou sprchu“ a sexuálního styku se vzdát.


Diskuse (41 komentářů)

Vítězslav Jura, (21. 07. 2010 07:29) Reagovat
Dobrý den.Jaksi se pozapomělo na muže,že?Jaké pro ně z toho hrozí nebezpečí?Slyšel jsem,že muže být i neplodný.Je to pravda?
Tereza, (11. 04. 2011 11:06) Reagovat
Ono se jaksi nepozapomnelo na muze v tomto clanku, ono se pozapomnelo na vice dulezitych veci. Napr. s tou prenosnosti je to trochu pochybne - nedokazu si predstavit, ze by s tim byl nekdo ochoten provozovat sex a timto zpusobem prenaset vir. Jedna se totiz o znacne bolestivou zalezitost...
Jana, (26. 06. 2013 14:48) Reagovat
Ono je to tak, že člověk zrovna nemusí mít výsev bradavic, aby mohl druhého člověka nakazit. Nemusí být ještě vidět, jde jen o ten vir. O to je to nebezpečnější, že člověk nepozná, že to ten druhý v sobě má.
Markéta, (31. 05. 2011 09:17) Reagovat
Dobrý den, je to sakra bolestivý, takže muži se opravdu bát nemusí, že by mohli být nakaženi od ženy. Nevíte prosím někdo, za jakou dobu by měla ustoupit bolest? Protože 14 dní to asi nevydržím. Děkuji za odpověď.
Martina, (13. 06. 2011 07:38) Reagovat
Já bohužel netušila, co mi je, tak jsem nechala nemoc opravdu hodně rozjet, ale při zahájení léčby bolest odezněla cca za pět dní. Moc držím palce, je to opravdu hodně bolestivé a s tou nákazou přímo při onemocnění mě tedy pobavili. Já si nemohla pomalu ani sednout a chodit na záchod? To bylo za trest. Představa sexu v tomto stavu ve mě opravdu vyvolává smích :-*
Zdeněk, (13. 06. 2011 12:30) Reagovat
Trpím tímhle oparem taky a ne vždy o něm v počáteční fázi vím (bolet to začne až tak druhý, třetí den, zato taky pořádně). Takže přenos z muže na ženu si dokážu představit velmi dobře.
Dr.Theis, (20. 06. 2011 10:16) Reagovat
Vážení,poukazovat na možnost nenakažení, protože nedochází k sexuálnímu aktu pro bolest je milná!Žena nebo muž nemusí mít žádné příznaky a je tzv.nosič a nakažení proběhne při normálním aktu kdy není žádný vizuelní příznak nakažení.
Majka 29let, (06. 07. 2011 22:21) Reagovat
Mě oparem nakazil přítel, sice věděl, že to má, ale doktor mu vůbec nevysvětlil o co se jedná, prostě mu dal mastičku a hotovo.. A on už se nezajímal jak to s tím vlastně je. Bohužel. Bohužel pro mě :cry: Vždycky si říkám , že jestli se jednou rozejdeme a budu mít nového partnera/partnerku, tak jim to budu muset říct... A budu to já, kdo bude vypadat jako největší k***a ve městě. Přitom jsem k tomu přišla jako slepý k houslím. Já tedy když se mi má opar udělat to poznám.. cítím takové píchání v tom místě, ale u každého je to jiné. jakmile mám tyhle pocity tak hned mažu herpesinem a i když se opar udělá, za 2-3 dny je po všem. Mám je docela často, ale vzhledem k tomu, že jsem po transplantaci a beru léky, které snižují imunitu, se není ani čemu divit. Je to opravdu vopruz :sigh: Co se týče sexu, s oparem si to tedy nedokážu představit :o To by asi dost bolelo.. Když si vzpomenu na tu prvonákazu.. tak lezu po zdi ještě teď :D Nikoho nechci strašit, ale nebylo to moc příjemné..
Lucie, (24. 07. 2011 13:54) Reagovat
Chtěla jsem se jenom zeptat.Když mám genitální opar zahojený a nevrátil se mi.Můžu zahájit sex?Nestane se,že toho člověka třeba nakazím?
Mark Evans, (19. 10. 2011 14:16) Reagovat
Bohuzel se to stat muze. U nakazeneho cloveka se vir vylucuje na povrch kuze 5%-25% casu a to i presto, ze nema nutne priznaky. Pravdepodobnost nakazy partnera snizis na minimum, pokud budes kazdy den brat Valtrex nebo Acyclovir (je na predpis) a zaroven budes pouzivat kondom. (Samotny kondom nic moc nezachrani.)
hani, (08. 02. 2012 00:59) Reagovat
:roll: Lucinko,sexovat můžeš. Lépe je chráněný sex. Vir v sobě bohužel máš a nakazit můžeš kdykoliv, ale málokdo ví, že žena je infekční těsně před menzes a po menzes.Posiluj imunitu.
Marie, (17. 08. 2011 07:44) Reagovat
Lucie, sex zahájit můžeš, ale nikdy nebudeš mít 100% jistotu, že partnera nenakazíš i v období bez viditelných příznaků. Partner by tedy měl o Tvé situaci vědět a vzít to i s tím menším rizikem.Jinak na opar trpím také, je to docela rozšířené. Nesmíme to však vidět tak černě :roll: a zkusit tu potvoru zahánět dobrou náladou ;-)
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Herpes genitalis.cz
Kontakty