Úvod Kdy nemoc recidivuje?

Kdy nemoc recidivuje?

Příčiny opětovného projevení choroby jsou různé a často těžko identifikovatelné. U některých lidí se nemoc vrací i v pravidelných periodách. Nicméně rizikové spouštěče skutečně existují

Slunění. Neznamená to, že by člověk nesměl vůbec na sluníčko, ale při nadměrném slunění (třeba i v zimě na horách) se virus může reaktivovat.

Prochlazení je také velmi rizikové. Mnoho lidí udává, že je jenom tzv. střepala zima a opar se opět projevil.

Horečnaté onemocnění může být příčinou znovu projeveného oparu.

Fyzická a psychická zátěž oslabuje vždy organismus člověka, ten je pak náchylný k mnoha onemocněním, i reaktivaci herpetických virů

Menstruace. U žen je to období, které je komplikované v různých směrech. Složitější hygiena, psychické vypětí, oslabenost. To vše může být příčinou opakování nemoci.

 


Diskuse (24 komentářů)

Stydím se za jméno, (07. 10. 2013 15:17) Reagovat
Dobrý den, v listopadu to bude rok co mám herpes genitalis, od prvního nakažení sem dostával infekci cca jednou za 2-3 měsíce, ale teď sem ji dostal v září, pak asi měsíc na to a teď asi po týdnu, asi je to také tím že se tím dost stresuji a proto se to asi vrací, když to bylo jednou za 3 měsíce tak se to dalo zkousnout, ty 3 dny nejsou tak hrozné, ani mě to moc nebolí, spíše svědí, ale mít to jednou do týdne to bych asi nezvládl, prosím o radu co dělat aby se to nevracelo tak často.. Sem muž, díky moc. J.
Jitka, (11. 12. 2013 12:00) Reagovat
Ahoj,no podle mých zkušeností se objevuje kdy chce. U mne to snad ani není vázané na snéžení imunity, prostě jednou 5 měsíců nic, pak 2x v 1 měsíci a pak třeba 1x za 2 měsíce. Myslím, že Vám nikdo nic moc neporadí. Někomu zabírá léčba léky, někomu dobrá psychická pohoda, někomu bylinky. Zkoušejte s rozumem vše co můžete a při tom se nestresujte. Ale nikde nedostanete záruku, že se herpes nebude objevovat často nebo vůbec.
Markét, (06. 03. 2014 05:10) Reagovat
Z mé zkušenosti také říkám, že to není na nic vázáno. Objevuje se mi to rovněž náhodně. Snažím se dělat vše pro zdravý životní styl i poslouchám rady lékařky, a přesto se to občas objeví, ale naštěstí ne moc často. Tak alespoň tak, snažím se být optimista. Dříve jsem to měla hodně často, takže aspoň nějaký pokrok.
Maya, (11. 12. 2013 12:47) Reagovat
Dobrý den, má někdo praktickou zkušenost s očkováním Lupidonem G pro lidi s HSV2, které schválil v ČR SÚKL v r.2009? Podle toho, co vím, v ČR očkují některé nemocnice a výsledky jsou dobré - stejně jako v klinických testech, tj. nastává statisticky významné snížení rekurencí. Je to drahé, ale dala bych cokoli na snížení výskytu herpesu.
rubikon, (06. 03. 2014 13:49) Reagovat
ptala jem se imunologa na očkování proti herpesu a řekl, že taky nikomu nezaručí, že se už neobjeví a prý se dává jen těm,kde nazabírají léky/provirsan, herpesin/,atd,sama tímto probl.trpím a jak přestanu brát léky, je opar hned na scéně.Nyní chci zkusit homeopatika a detoxikaci, slibují, že se to má zlepšit, protože mít opar každý měsíc, je otravné.
rubikon, (06. 03. 2014 13:51) Reagovat
Výskyt není dle mé zkušenosti vázán na nic, i když jsem v pohodě fyzické a psychic.,stejně se opar objeví,natož po nějaké námaze či nemoci, tam je to jasné,že bude.
Jitka, (05. 05. 2014 11:28) Reagovat
Psyhika je strašně důležitá, aspoň u mě. Poslední rok jsem vážně dost psychicky v pohodě a hlavně přestala jsem denně kontrolovat jesli mám herpes nebo nemám. Objeví se, ale ne často. Dřív jsem brala léky, teď mi zabere při včasném braní kombinace: pivovarské kvasnice 2x denně asi 9 tablet+vitamin c +česnekové tablety-1x3kuličky s výtažkem+1000mg L-lysinu+zinek. Beru 3-4 dny a v podstatě druhý den vše mizí a puchýř se nevytvoří.
Jitka, (05. 05. 2014 11:34) Reagovat
+ ještě mazání mastičkou vectavir.Došla jsem k této kombinaci tím, že mi došly prášky a opar se objevil a neměla jsem možnost jet na pohotovost pro recept, tak jsem skočila do lékárny a nakoupila podle vyčtených informací, co na opary zabírá.A to jsem zkonzumovala a zabralo to. Dřív jsem neměla odvahu experimentovat a nezobnout si pořádnou chemickou pilulku ;-) Tak zatím dobrý. Tímto zjištěním jsem se přestala ještě víc stresovat. Vyzkoušela jsem i na partnerův opar na puse a funguje to taky.Tím nechci říct, že tohle funguje na všechny. :sad:
Lída, (07. 07. 2014 18:03) Reagovat
Tak to zkusím taky. Lepší než pořád chodit na gynekologii. Snad to zabere. S tím stresem...Zřejmě máte pravdu, ale já se tak nějak nedokážu hodit do klidu. Pořád se zkoumám a hned jakmile něco vidím, tak to zákonitě musí být herpes. Jsem fakt nemožná. Musím se od toho taky nějak odprostit.
Kamča, (05. 03. 2015 08:55) Reagovat
Já vás chápu. Jednou jsem měla genitální bradavice a také mě strašili s tím, že se to rádo vrací, takže jakýkoliv vřídek v blízkosti pochvy mě vyděsí a pak jen sleduju zrcátkem a nevím, jestli už mám jít k doktorovi nebo ne. Někdy se fakt cítím jako magor a pořád se bojím, aby to něco nebylo a nenakazila jsem partnera.
Ema, (05. 05. 2015 13:15) Reagovat
A jak je to s tím, že člověk v sobě pak ten vir má latentně? To nemůže nikoho nakazit. A nákaza je tedy jen pohlavní cestou?
Natálie, (29. 06. 2015 20:13) Reagovat
Skoro rok mám genitální opar. A po celou dobu v podstatě pořád. Sotva se jeden zahojí, je tu znova další na jiném místě. Hygienu maximálně dodržuji, sexuálně nežiji. Můžete mi poradit, jak zmírnit aspoň jeho četnost? A pak mne trápí další věc: Nevím, jak dlouho virus přežívá a zda mohu někoho nakazit v běžném životě, např. společným ručníkem, na toaletě atd. Děkuji za rady
rubikon, (06. 07. 2015 20:02) Reagovat
Virus přežívá v těle napořád.je v nerv,gangliích a nelze ho z těla dostat.jen potlačit léky acikloviry,které předepíše lékař kožní.To je jediný způsob, jak omezit výskyt herpesů.Společ.ručníkem lze nákazu přenést a sexem také,tím se vlastně přenáší na druhého člověka.Proto zajděte k lékaři,aby předepsal aciklovir.tablety a aspoń na čas budete mít klid.Trpím stejným problémem mnoho let,homeopatika vůbec nezbrala.jen opary zhoršila,zas jsem zpět u velkých dávek léků,abych opary usměrnila,protože se mi nyní dělají také pořád.Je třeba posliovat imunitu,aby tělo opar potlačilo,o to se snažím roky a taky nemám úspěch,ale každý reaguje jinak,můj partner s oparem přišel,ale jemu se skoro nedělají,zato já trpím pořád.Zkuste navštívit i imunologa,aby poradil co s imunitou.je to neustálý boj.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Herpes genitalis.cz
Kontakty