Úvod Kdy nemoc recidivuje?

Kdy nemoc recidivuje?

Příčiny opětovného projevení choroby jsou různé a často těžko identifikovatelné. U některých lidí se nemoc vrací i v pravidelných periodách. Nicméně rizikové spouštěče skutečně existují

Slunění. Neznamená to, že by člověk nesměl vůbec na sluníčko, ale při nadměrném slunění (třeba i v zimě na horách) se virus může reaktivovat.

Prochlazení je také velmi rizikové. Mnoho lidí udává, že je jenom tzv. střepala zima a opar se opět projevil.

Horečnaté onemocnění může být příčinou znovu projeveného oparu.

Fyzická a psychická zátěž oslabuje vždy organismus člověka, ten je pak náchylný k mnoha onemocněním, i reaktivaci herpetických virů

Menstruace. U žen je to období, které je komplikované v různých směrech. Složitější hygiena, psychické vypětí, oslabenost. To vše může být příčinou opakování nemoci.

 


Diskuse (24 komentářů)

Nikola Ben Lyubenova, (17. 06. 2012 08:32) Reagovat
No nevím,a nechápu to mě se to projevuje asi kaqždé 3 měsíce a je to nepříjemný,měla jsem streptokoka a byla hodně oslabená,poté sem měla horečky vysoké a pak zase se mi projevil herpesin. :sigh:
Terka, (25. 08. 2012 14:41) Reagovat
Já měla herpes genitalis jednou a doufám, že to bylo zároveň naposledy. Nejenomže je to nepříjemné, odstraňování bolestivé, ale navíc se člověk cítí tak nějak trapně. Alespoň já se tak cítila, i když jsem za ě nemohla, tak jsem měla hrozný pocit studu.
Johana, (04. 09. 2012 10:19) Reagovat
Tak vždycky, když se nějaké onemocnění či něco takového týká intimních partií, tak člověk pociťuje stud. Já mám to samé, když mám vaginální mykózu a tu mám bohužel často.
iva, (26. 09. 2012 07:56) Reagovat
Tak člověk za to nemůže. Já také cítím stud, ale vždycky si říkám, že za to přeci nemůžu...Naštěstí mám skvělou gynekoložku, takže je ten stud menší.
M., (23. 11. 2012 22:48) Reagovat
Můj první Herpes genitalis byl nepopsatelný, neskutečně bolestivý a dal mi opravdu zabrat. Doktor mi musel dát maxi dávku léku a protože jsem do toho všeho ještě menstruovala bylo to o to horší. Psychika taky nebyla úplně super, ačkoliv jsem vyrovnanej člověk. Každopádně teď se mi Herpes vrátil po cca 2 měsících a to z důvodu nachlazení a zase menstruace. Tentokrát je to oproti první akci procházka růžovým sadem, mam 1 pupínek, na místě, kde ani ,,nezavazí,, takže se to dá přežít. Tak nevěště hlavy, když Herpes recidivuje, už to ani zdaleka nebývá tak hrozné jako poprvé.
Zdena, (20. 02. 2013 10:20) Reagovat
Ale asi jak u koho...Četla jsem různé příběhy, ale tak je dobře, že jste měla mírný průběh. Já měla herpes genitalis jednou. Průběh také špatný a teď, když si čtu příspěvky, tak se mi zdá, že se to vrací téměř každému. Kdybych tak něco mohla udělat pro prevenci, aby se mi to vyhnulo. :cry:
Ola, (19. 04. 2013 06:29) Reagovat
Jak je to s tím vracením se herpesgenitalis? Měla jsem ho před cca třemi měsíci a od té doby žiju ve strachu, že se to zase vrátí. Je to hodně pravděpodobné? Myslela jsem, že se to může vrátit, ale co tady čtu, tak je ta pravděpodobnost asi mnohem větší, než jsem si myslela.
Nina, (26. 04. 2013 06:16) Reagovat
Rádo se to vrací, ale asi se nedá říct, jak je to s pravděpodobností. Nemá cenu se s tím zbytečně trápit.
Tina, (11. 06. 2013 05:40) Reagovat
Ahoj....já dostala poprvé herpes asi před 5 lety...a první průběh byl úplně strašný...hrozně bolestivý, nemohla jsem chodit ani sedět...až jsem vyměnila gynekologa tak mi dal po třech dnech v šílených bolestech léky - Zovirax, který začal okamžitě zabírat..nicméně se mi to stále vrací i když už ne v takovém průběhu jako poprvé...když jsem byla těhotná a pak přes rok kojila tak za tu dobu se mi to nevrátilo ani jednou....teď ale zase před každou menstruací....je to hrozné :-(
Valerie, (02. 07. 2013 05:18) Reagovat
to máte štěstí, že se vám to nevrátilo v těhotenství. Kéž by se mi to také povedlo. Také se mi objevil herpes, a i když ještě aktuálně otěhotnět nechci, bojím se, jak to bude pak. Snad se mi toho podaří zbavit, nebo alespoň v těhotenství budu mít klid.
Gabina, (15. 08. 2013 12:30) Reagovat
do ted sem nevěřila že někdy něco takovýho budu mít, na opary netrpím , ale momentálně mi tvrdí že to mam po antibiotikách co sem před nedávnem měla. mam to poprvé a doufám že naposled.. Za jak dlouho začínají pusobit leky na to?
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Herpes genitalis.cz
Kontakty