Úvod Je herpes genitalis závažným onemocněním?

Je herpes genitalis závažným onemocněním?

Samotný průběh  nemoci při prvonákaze není nijak těžký. Dá se léčit a po několika dnech většinou puchýřky vymizí. U některých jedinců se silnou imunitou se vnik viru do organismu neprojeví vůbec. Nebezpečný je fakt, že virus je vysoce infekční, a přenos při pohlavním styku (i jinak) je téměř jistý. Dalším rizikovým faktorem je stejně jako u ostatních herpetických virů jeho nezničitelnost. I po odeznění akutního onemocnění, zůstává nadále v těle člověka. Většinou se usazuje v nervových gangliích podél páteře (v latentní formě), kde čeká na novou příležitost se projevit (reaktivovat).


Diskuse (52 komentářů)

anne, (20. 03. 2014 18:59) Reagovat
Dobrý den,je mi 17 a herpes sem dle doktoru chytla také,ale mě to přijde jako blbost jelikož,jsem spala s jedním klukem a on spal tež jen semnou,tudíž se to nemělo jak přenest tak jak je to tedy možné? a ani mi v té nemocnici neřekli žádne inofrmace,a dle mého nazoru co jsme četla,se herpes přenáší jen když puchýřek praskne ne krví,stejně jako u oparu rtu
Jitka, (05. 05. 2014 11:06) Reagovat
Anne,způsoby přenosu jsou tu popsané.Ale nikdo nen doknalý, ani doktoři ne. Vždy musíš počítat s tím, že něco je mezi nebem a zemí a že vše není vyzkoumáno stoprocentně, tedy ani přenos herpes virů.Pokud jste byli opravdu sami sobě jedinými partnery, tak 1)přenos oparu je možný i z úst na genitálie nebo naopak a je jdno jaký typ oparu na těch místech máš. 2) je to ta situace mezi nebem a zemí 3)lze uvažovat, že ho některý z Vás dostal do vínku i od rodičů. Ale nejsem lékař a ani Všemohoucí.Snaž se spíš naučit s ním žít, vyrovnat se s tím a neohrozit další lidi. Když celou věc dokážeš brát optimisticky, neměl by se ti opar moc projevovat, možná vůbec.
Jitka, (05. 05. 2014 11:12) Reagovat
Anne,a ještě něco. Opar se může přenášet i krví (vlastní zkušenost), může se přenášet i s neprasklým puchýřkem, dokonce i když žádný puchýřek nemáš. Může, ale Nemusí.I opar na rtu se může přenést slinami (pravděpodobnost je nízká),když máš puchýřek prasklý neb zaschlý. Opar na rtu jsem získalaod přítele, který měl puchýřek zaschlý a dal mi pusu s tím, že to už je v pohodě.
hanz, (05. 10. 2014 12:28) Reagovat
tu furt všichni odpovídají puchýřema a dokola ty samé věty ale co ten sex na kterej tu nikdo neodpověděl ? opary se mi nedělaj a nikdy jsem neměl jednou za 5 let jeden na rtech malej a přez to mi bývalá partnerka tvrdí že jsme ji nakazil jí se to projevuje každý měsíc mě nic...když se ji to udělalo poprve oduvodnila to tim že to ma inkubaci 14 dní a že přesně tak nějak dlouho spolu chodime tak že to musí být ode mě..ale to je už jedno ted kdo koho! spíš mě zajímá co teda ten oralní sex třeba to když to provedu tak tu holku nakazim tak že mam po oralech? a sex to samí to vždy riskuju nakažení druheho i když nemam příznaky ? jestli jo tak tim pro mě končí vše nikdy neřeknu do očí noví holce mam vir neva? abych slišel fuj otočí se a jde pryč na to nemam a do roka aby to věděli všichni protože jak takovou věc povíte nese se to mezi lidma rychle pak jen čekat jak na vas lidi za rohem koukaj a řikaj si fuj herpesák nebo virák a štítěj se mě
hanz, (05. 10. 2014 12:34) Reagovat
měl jsem partnerku 5let stejnou pak rozchod jeden sex s holkou co jsem potkal v klubu na narozky a pak rok a pul ta poslední co jsem jí prý nakazil a to jsem měl 3 holky za 6-7let jak je to jednoduchý každý jsem se ptal jestli je čistá atd každá odpověděla co si o ní myslim že sto pro ano a nakonec jsem nakaženej .) to jen pro upřesnění že i když je člověk opatrnej tak to příde ani neví od kud
Jitka, (09. 10. 2014 20:20) Reagovat
Milý Hanzi,druhů oparů je mnoho.Pokud máte opar na rtech v jakékoli fázi,pak neprovozujte žádné druhy sexuálních hrátek, při kterých se rty dotýkáte partnera,mohl by ten opar získat také. Totéž platí pro opar na genitáliích. Při výskytu dbát na sexuální abstinenci.
hanz, (10. 10. 2014 12:45) Reagovat
někde jsem tu četl že i když nemam přiznaky tak to mužu přenášet dal o to my jde ?
Iva, (02. 02. 2015 07:01) Reagovat
Je to tak, i když se někomu genitální opary nevysejí, může mít v sobě vir, kterým může nakazit někoho jiného, takže takto mohou lidé mezi sebou herpes genetalis šířit, aniž by si uvědomovali, že ho mají.
Petra, (21. 03. 2015 22:22) Reagovat
Ahoj, můžete mi někdo poradit, který lék je nejúčinnější?Mám poprvé herpes-3pupínky na genitáliích, lékařka mi předepsala Herpesin 3xdenně + krém fucidin,po využívání nezmizly,další dávka taky ne a teď 3 dávka 2xdenně (zůstaly 2 pupínky a trnutí v poštěváčku a v pochvě. Na gynekologii jsem nebyla,chystám se příští týden..
Jana, (04. 06. 2015 12:35) Reagovat
Asi bych se řídila, co předepíše lékařka. Tady není moc prostoru pro experimenty. Mě naštěstí zabrala první dávka toho léku, co píšete, ale každý na léčbu reaguje jinak.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Herpes genitalis.cz
Kontakty