Úvod Jaké jsou symptomy nemoci?

Jaké jsou symptomy nemoci?

Podobně jako u oparu rtu i opar genitálií se projevuje stejným způsobem:

  • Svědění postižené oblasti. Po přenosu infekce kůže genitálií začne nepříjemně svědit, popř. brnět. V této době ještě není viditelný příznak. Je to první signál, že se něco děje.
  • Výsev puchýřků. Na kůži, která před tím svědila, se utvoří malý puchýřek (většinou je jich víc). Uvnitř puchýřků je tekutina, která je infekční. Může být postižena venkovní část genitálií, u žen stydkých pysků a u mužů žalud a vnitřní část předkožky.

U lidí provozujících anální sex i okolí konečníku. V horším případě se puchýřky přenesou i na sliznici (např. v pochvě). Toto období může trvat i 14 dní.

  • Zasychání puchýřků. V normálním případě se po několika dnech puchýřky promění ve stroupek, který se odloupne. Působením vlhkého prostředí a přítomností jiných infekcí se může puchýřek infikovat a proměnit se v hnisající vřídek.

U některých lidí se může objevit malátnost, zvýšená teplota, bolesti hlavy a svalů, zduření místních lymfatických uzlin.


Diskuse (66 komentářů)

Zlato, (18. 08. 2015 15:00) Reagovat
Poctivě jsem pročetla veškeré příspěvky a mám hlavu jak pátrací balón.Zanedlouho budu mít 40 a nikdy jsem se s touto nemocí nesetkala ani s opatem na rtu.A teď k problému.Dnes jsem na gynekologii dostala herpesin tbl+mast s tím,že je to opar. Ano udělal se mi na genitáliích jeden váček a týden jsem zkoušela mazat canestenem. Nezabralo a tak jsem zašla na gynekologii.Sex jsem měla více jak 14 dní před výskytem váčku a po utvoření váčku asi druhý den. Neměla jsem ani ponětí o co jde,takže už je pozdě honit býka. Ale manžel tvrdí že žádný problém nemá. A já marně přemýšlím z čeho nebo jak jsem k tomu přišla. Pravda je že milují slunce léto a tropy a hodně jsem se slunila. Psych.problémy nemám a v teplých jsem chodila cvičit, takže fyzická náročnost asi ano. Může to prosím nějak souviset???
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Herpes genitalis.cz
Kontakty