Úvod Jaké jsou symptomy nemoci?

Jaké jsou symptomy nemoci?

Podobně jako u oparu rtu i opar genitálií se projevuje stejným způsobem:

  • Svědění postižené oblasti. Po přenosu infekce kůže genitálií začne nepříjemně svědit, popř. brnět. V této době ještě není viditelný příznak. Je to první signál, že se něco děje.
  • Výsev puchýřků. Na kůži, která před tím svědila, se utvoří malý puchýřek (většinou je jich víc). Uvnitř puchýřků je tekutina, která je infekční. Může být postižena venkovní část genitálií, u žen stydkých pysků a u mužů žalud a vnitřní část předkožky.

U lidí provozujících anální sex i okolí konečníku. V horším případě se puchýřky přenesou i na sliznici (např. v pochvě). Toto období může trvat i 14 dní.

  • Zasychání puchýřků. V normálním případě se po několika dnech puchýřky promění ve stroupek, který se odloupne. Působením vlhkého prostředí a přítomností jiných infekcí se může puchýřek infikovat a proměnit se v hnisající vřídek.

U některých lidí se může objevit malátnost, zvýšená teplota, bolesti hlavy a svalů, zduření místních lymfatických uzlin.


Diskuse (66 komentářů)

Blanka, (14. 11. 2013 18:01) Reagovat
Ráda bych se tu s vámi podělila o své zkušenosti s herpesem v těhotenství,určitě se to některé bude hodit. Mě trápí asi 1,5 roku a je to děs.Nejradši bych mu je fikla! Bez medikace mám výsev každý týden! Někdo jste tu psal o Valtrexu, mně nezabíral a měla jsem po něm bolesti hlavy.Myslím,že to je starší lék. Herpesin 2x1 400 mg to udržel, po vysazení to bylo za pár dnů zpět. Krátce jsem zkoušela kombinaci Imunor (stimulant imunity) plus snížený Herpesin,to bylo dobré.Pak jsem otěhotněla a musela vysadit. Teď řeším, jestli nepřejít na medikaci po ukončení 1. trimestru. Léky jsou chemie,na druhou stranu já mám vlastně kontinuální akutní infekci, což taky není v pohodě.Minimálně vyčerpává organismus.Údajně též zvyšuje riziko rakoviny v oblasti genitálií.Tak obíhám specialisty.
Blanka, (14. 11. 2013 18:02) Reagovat
Docela mě potěšili na ÚSTAVU BIOLOGIE A GENETIKY V PRAZE. Dle paní lékařky jsou letáky k většině léků velmi konzervativní, protože neexistují dostatečně kvalitní studie. Genetička i imunoložka se zatím přiklání k obnovení léčby Imunorem, gynekoložka by mě nejraději viděla bez jakékoliv medikace. Paní genetička nechala do Teratogenního informačního servisu zadat vypracování posudku na případnou léčbu Imunorem a Herpesinem. Mají údajně přístup do širokého světového systému databází. Tak čekám, jak to dopadne. Zatím mažu Herpesinem jak šílená a doufám, že to partner nechytne, když se milujeme v řídkých dnech, kdy nemám příznaky.
Roman, (21. 11. 2013 19:38) Reagovat
Víš co je nejhorší? Že to partner chytne i v těch dnech kdy opar nemáš :-|
Blanka, (24. 11. 2013 15:22) Reagovat
To víme, infekčnost má být údajně asi 10 dnů, nicméně v době bez příznaků je mnohonásobně nižší než při otevřených puchýřích a stačí kondom - vir může být v malém množství údajně vylučován do tělních těkutin. Vzhledem k tomu, že to za rok ještě neměl doufáme, že na rozdíl ode mě má v tomto směru lepší imunitu. Nic jiného nám nezbývá, krom života bez sexu.
Roman, (26. 11. 2013 05:08) Reagovat
Blanko tak ževy se normálně milujete? Zatím jen s o hranou? A co orální milování , to vůbec? Myslím že když si partner zajde na krevní testy, bude to jistější. My orální milování vynecháváme, je to děsný a stále jsme ve strachu...
Jitka, (11. 12. 2013 11:55) Reagovat
Romane,orálním milováním se moc nezabýváme, nějak k tomu neinklinujeme. Ale i herpes (HSV1), který se rád usazuje na rtech nebo v oblasti hlavy, lze při orálním milování přenést dolů. Ale i polibkem na rty partnera. Největší riziko přenosu je při jeho výskytu na rtech. Jinak je riziko hodně snížené. I tento herpes může být vylučovaný do slin, takže by se celý svět nemohl políbit.Prostě to tak nějak je, že jsme dost těmito herpes viry promoření jako lidstvo. Jinak my se milujeme také bez kondomu, přítel jej prostě nesnese a můžu se stavět na hlavu. Radši bych byla, kdyby se chránil aspoň takto.
Simona, (04. 10. 2014 22:59) Reagovat
Ahojte! Dva dni jak mi doktor rekl ze mam herpes :oops: cítila jsem se hrozne moc jsem se styděla :sad: . Bylo to hrozné. Cítila jsem se špinavé . Stále se cítím hrozne. Myslela jsem si ze mam nějakou bakterii. Cítila jsem hrozne svědění a bolest a taky mam dvě malé jizvy které pálí . Je to hnus. Hrozne se stydím :oops: a jak jsem tady četla ze jse to vrací cítím se hůř . Před 3 měsíci jsem mnela operaci kvůli srůstum. Stále mam problémi s mykozou nebo escherii coli je to hrůza a ted tohle. S přítelem jsme spolu už 6 let a chtěli jsme mimco a ted herpes! On mne uklidňuje ale hrozne se bojím ze se to bude vracet :sad: . Dostala jsem herpesin krém a tabletky. Četla jsem Vaše příspěvky a ted se bojím protože imunitu mam moc spatnou vždy nachladnu dole a kvůli tomu se mi děla escheria coli. Dělají este tu vakcínu Lupidon?? Chtěla bych to vyzkoušet prej to pomáhá aby se to tak často nevracalo! Prosím napište kdyz o tom neco víte :sigh: děkuji
Jitka, (09. 10. 2014 20:29) Reagovat
Na Lupidon se zeptej lékaře, třeba na imunologii. Vím, že je to těžké, ale buď pozitivní, to moc pomáhá. Opravdu, vlastní zkušenost. Najít rovnováhu, přestat na tohle myslet negativně. Naučit se opar na sobě rozpoznat a v té době sexuálně abstinovat. Mě pomohl optimismus,a to jsem byla z toho zhroucená několik měsíců.A pak hned v začátku sníst pivovarský kvasnice, výtažek z česneku,vitamín C a L-lysin 1000mg.
Simona, (05. 11. 2014 16:23) Reagovat
Děkuji za radu :-). Zase je to spatky po měsíci. Neni to tak hrozny jako poprvé ale je to tam :sad: . Dala jsem si udělat testy na hsv 2 ale zvláštním spůsobem se to stratilo :sigh: . Takže zase budu muset čekat 3 týdny :sad: .
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Herpes genitalis.cz
Kontakty