Úvod Herpes v těhotenství

Herpes v těhotenství

Všechny infekce patřící do rodiny herpetických virů představují v těhotenství riziko. Ne jinak je tomu i u herpes genitalis. V prvních dvaceti týdnech těhotenství se může plod nakazit skrze placentu. Často pak dochází k potratům, virus však může způsobit i vrozené vady dítěte. Největší riziko je nákaza dítěte při porodu. V té době nemá miminko dostatečně silnou imunitu a vytvořeny protilátky, proto je velmi ohroženo.

Může dojít k onemocnění očí, kde virus způsobuje poškození rohovky, dokonce i slepotu. Bohužel však dochází i k úmrtí novorozence. Z uvedeného vyplývá, že při porodu nesmí být nikdo z přítomných v akutním stavu onemocnění oparem (ani na rtu). Pokud má rodička herpes genitalis, nařídí lékař porod „Císařským řezem“.


Diskuse (39 komentářů)

Lenka, (08. 05. 2017 21:28) Reagovat
Dobrý den, genitalni opar mam uz cca 5 let. Několikrát jsem měla výsev na genitaliich, ale "přesunul" se mi na pravou ruku (na prstenicek) a teď se tvoří tam. Pořád dokola. Mam čtyřměsíční holčičku, kterou kojim a mam strach, aby to ode me nechytla...:(
RANE000, (06. 06. 2017 08:19) Reagovat
Ahoj holky, jsu taky s chronickym oparem na hyzdi, i me se stalo ze se mi ukazal opar opet v 5tt tehotenstvi. Planovali jsme tehotenstvi umele opplodneni na jaro leto kdy se opar mene ukazuje a je tady.. no hotovo..Procitam diskuze a nekteri doktori pisi o nejakych rizicich vyvojove vady atd, nekdo zase pise ze je to v poradku.. Nikde jsem se nedocetla, ze by se nekomu narodilo dite s vrozenymi vadami..Proto se ptam i Vas, mate deti v poradku, nechceme na potrat, ale bylo by to skoda, pokud to neni uplne nutne po tom co jsme si prosli na umelem oplodneni a hlavne se ty nazory tak ruzni na ty rizika.. dekuji za komentare a trocha uklidneni
Mina, (30. 10. 2019 13:37) Reagovat
Zdravím dámy, před skoro čtyřmi lety jsem se od ex-přítel nakazila, po "potupne" návštěve u lékaře mi řekl, že přenašeč viru nemusel a nemusí nikdy poznat, že jej mám a šíří dál. Ex mi rekl, že si za to můžu sama, že on nikdy nic takového neměl - tím pádem jsem řekla ať táhne když si mysli, že lezu do postele s každým. Při první seznámení s oparem jsem každé čůrání oddalovala a bolest jak všechny víme je šílená a nepopsatelna. Nyní mám nového přítele, spíme s ochranou avšak přesný důvod jsem mu neřekla...mám strašně obavy, samozřejmě tato nemoc se dá chytit i z bazenu, ale tomu on věřit může a nemusí... Nyní je má starší sestra těhotná a bojím se s ní a i s malým až se narodí přijít do kontaktu. Je to smutne, bolestivé a bohužel neléčitelné.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Herpes genitalis.cz
Kontakty