Úvod Herpes v těhotenství

Herpes v těhotenství

Všechny infekce patřící do rodiny herpetických virů představují v těhotenství riziko. Ne jinak je tomu i u herpes genitalis. V prvních dvaceti týdnech těhotenství se může plod nakazit skrze placentu. Často pak dochází k potratům, virus však může způsobit i vrozené vady dítěte. Největší riziko je nákaza dítěte při porodu. V té době nemá miminko dostatečně silnou imunitu a vytvořeny protilátky, proto je velmi ohroženo.

Může dojít k onemocnění očí, kde virus způsobuje poškození rohovky, dokonce i slepotu. Bohužel však dochází i k úmrtí novorozence. Z uvedeného vyplývá, že při porodu nesmí být nikdo z přítomných v akutním stavu onemocnění oparem (ani na rtu). Pokud má rodička herpes genitalis, nařídí lékař porod „Císařským řezem“.


Diskuse (39 komentářů)

Jitka, (04. 06. 2012 18:16) Reagovat
Chjo, to bych taky chtěla vědět. Ale jestli se mohu přidat, zajímalo by mě také, jestli existují páry, kdy se třeba několik let ten druhý partner nenakazil při nechráněném styku. Jaksi ty děti musí nějak vznikat, pokud ne uměle. :roll:
R., (06. 06. 2012 07:00) Reagovat
Manžel se odemě nakazil po určité době, i když jsem opravdu vždy dbala na to, abych neměla opar při styku,ani doznívající.Bohužel. Ale naštěstí má manžel asi lepší imunitu, takže to nemá tak často. Já jsem na tom hůř. I když mi teď v těhu hodně pomáhá Femibion (beru asi obden). Je to asi tím, že to obsahuje hodně druhů vitamínu B.
Jitka, (07. 06. 2012 18:54) Reagovat
Děkuji za odpověď. Partner s tím prý v nejhorším počítá. Ale jsem z toho stejně nešťastná, že se nakazí. Nejspíš je to zcela jisté. Člověk nikdy neví jak to na něj bude působit,že. Ten Femibion zkusím.Mě teď dali Isoprinosine, celkem to pomáhá.V těhu se nejspíš nesmí.Jinak Vám přeji ať je oparu co nejméně :roll: a také klidné těhotenství. Ještě se zkuste zeptat, jestli nelze požádat o císařský řez z tohoto důvodu, nebo je, myslím, taky něco jako lokální anestezie. Třeba to půjde. :roll:
R., (12. 06. 2012 05:08) Reagovat
Děkuji, ano, s gynekologem řešíme toho císaře. Snad to klapne. Mám opravdu strach a jediné na co myslím je, abychom měli zdravé miminko. Také přeju klidné těhotenství a spoustu zdravých a krásných miminek:)
Hanka, (01. 10. 2014 12:16) Reagovat
Moje kamarádka s tím má také zkušenosti, ale vše dobře dopadlo. Tak držím i ostatním palce, ať to dobře dopadne. Koukám na data u posledních příspěvků, tak už je to nějaká doba. Doufám, že vše bylo v pořádku. Přeji všem hodně zdraví.
Ann, (01. 04. 2015 18:56) Reagovat
Já mám herpes g. přes 2 roky a svého přítele sem zatím nenakazila. Za ty dva roky sem měla výskyt dvakrát. Taky sem se bála, že ho nakazím, ale asi má dobrou imunitu a jsem za to ráda.
Eliška, (07. 01. 2015 08:56) Reagovat
Po jaké době se projeví herpes genitalis, když se člověk nakazí? A může se projevit výsevem takových malých puchýřků, které vypadají jako akné. Objevilo se mi to na vagíně před dvěma dny. Nebolí to a nesvědí, tak nevím, jestli se s tím mám raději hned vydat ke gynekologovi, nebo ještě počkat.
Lucka, (31. 01. 2015 14:14) Reagovat
Asi už jsi to nějak vyřešila, každopádně gynekologem nic nezkazíš :-) M to taky začalo jako "akné", ale pak se to rozjelo. Každopádně jako prevence i léčba mi pomáhá tea tree oil, kterým se mažeš. I kdyby to herpes nebyl, tak tím olejíčkem nemůžeš nic zkazit ;-)
Lucka, (31. 01. 2015 14:10) Reagovat
Zdravým, dámy :-) Herpes genitalis (ale i ten "na puse") není jen sexuálně přenosná choroba. Ten vir má v sobě skoro každý (myslím, že je to něco okolo 80% lidí). Pokud s ním ale nepřijdete do styku v aktivní formě, zůstane "spát". Krom sexuálních aktivit ho může probudit i hodně těžká nemoc nebo velké stresové vypětí (jsem toho příkladem). Jsou i holky, co dostaly herpes genitalis, aniž by měli nějaký sexuální kontakt s muži (nebo ženami ;-)). že máte herpes nemusí znamenat, že vás přítel podvádí. Pobavte se o tom třeba s gynekoložkou a nedejte jen na "fámy z netu". Hezký den přeji
Eva, (15. 04. 2015 19:33) Reagovat
1.)Zdravím Vás všechny! =)Tak si tu tak pročítám ty vaše komentáře a nemohu se nepodělit o svoje zkušenosti. Je mi 22, herpes mám 2 roky. Zpočátku jsem bohovala stejně jako vy, dnes už jsem s "kamarádem" herpesem perfektně sžitá. Ten mrcha se mi objevuje skoro každý měsíc a tak mi nezbylo nic jiného, než ho přijmout stejně jako menstruaci. Uznejte, mít menstruaci taky není nic příjemného a stydí se snad některá z Vás za to, že každý měsíc její vagina vylučuje krev? Asi ne. Tak proč se stydět za herpes... Většina z Vás tu stejně tvrdí, jak za to nemůže, jak Vás podvedl přítel apod., to je od důvod míň cítit se trapně, ne? Já se přiznám, že si za herpes můžu sama, nechránila jsem se s jedním playboyem a tak se mi to vymstilo - a dobře mi tak! Vzala jsem si z toho ponaučení a dnes jsem v sexu opravdu zodpovědná a mohu jen děkovat, že to tenkrát nebylo HIV.
Eva, (15. 04. 2015 19:48) Reagovat
Tuhle otázku zodpovím ráda. Jak? Úplně normálně.Samozřejmě to neřeknu hned, spím z počátku s každým novým partnerem s kondomem. A když uděláme "další krok", taky to neříkám. Ta správná chvíle nastává ve chvíli, kdy on by rád sex a já zrovna mám herpes. Jednoduše se omluvím, že nemůžu, protože zrovna teď mám opar. Tak jako spousta lidí jej má na rtech, mně se dělá na vagině. Pak ho ubezpečím, že pro něj běžně nakažlivá nejsem, ale během výskytu ano a tak nechci nic riskovat. Tvářím se u toho, jako bychom se bavili o počasí nebo jiných banalitách, o to snáz to přijme.Mimochodem, moje gyn. mi řekla, že pravděpodobnost nákazy muže je nízká, prý jsou povětšinou jen přenašeči a tak by si to odnesla jeho další sexuální patnerka - možná ta, s kterou by nám mohl být nevěrný. To není tak zlý, ne? :lol: (jen žertuju).Tak holky, dámy, nehroťte to. Ti co mají opar na rtech se nestydí tolik, jako vy a to máte tu výhodu, že nejde vidět :)
Petra, (31. 05. 2015 08:32) Reagovat
Ahojda.. Mám hodně podobnou zkušenost. Také se mi to objevilo po nechráněném styku. Jsou to zhruba tři měsíce a herpes se mi objevil zhruba 4x. Drž se!Petra
Kristýna, (08. 11. 2016 21:38) Reagovat
Ahoj herpes mám poprvé v životě dostala jsem ho tak že jsem měla v ústech opar orálně jsem uspokojovala mého přítele který to chytil z mích úst, když mi to ukazoval tak jsme mysleli že to není nic tak jsme spolu měly pohlavní styk. Jemu to po pár dnech zmizelo ale já jsem za 14 dní objevila 3 pupínky šíleně to pálilo tak jsem zašla na gyndu, řekl mi že mám herpes bojím se protože chceme z partnerem mimčo tak nevím zda můžeme. a taky by mě zajímalo zda mi to v těle zůstane, dostala jsem na to antibiotika Herepesin 200 a mastičku, tak bych chtěla vědět zda smím ty antibiotika brát pokud jsem těhotná nebo chci mít dítě děkuji moc za odpověd
Jitka, (29. 01. 2017 11:10) Reagovat
Ahoj Kristyno, mozna si to uz neprectes, ale zkusim. Opar je vir. Nelze vylecit, takze vam zustane uz po cely zivot. Herpesin tedy nejsou antibiotika, ale virotika. Z ust jste si ho prenesli na intimni mista. Deti muzete mit. Riziko prenosu z matky na dite je, ale je nizke. Riziko se zvysuje u klasickeho porodu, pokud je herpes aktivni. Lze provest cisar a nebo budes treba mesic pred porodem brat herpesin. A s branim leku v tehotenstvi ti poradi gynekolog. Nejste prvni ani posledni. Je treba se nemilovat v dobe vyskytu herpesu, uz v dobe prvnich priznaku a pak jeste par dni po odezneni. Take ne pri menzes. Mohli byste si ho prenaset na dalsi mista na tele. Mozna se vam nebude vracet casto.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Herpes genitalis.cz
Kontakty