Úvod Diskuze

Diskuze

Potřebujete poradit? Přidat dotaz >>


Diskuse (213 komentářů)

Adelka, (01. 04. 2010 16:36) Reagovat
Dobrý den, v 6tt. jsem byla celkově oslabená. Měla jsem horečky, rýmu a kašel a také se mi objevil opar na genitáliích. V 10tt. jsem potratila, plod se totiž vyvíjel pomalu a došlo k zamlklému potratu. Je možné zpětně prokázat souvislost mezi prodělanými virózami a potratem u konkrétní ženy? Mám velkou obavu z ohrožení i příštího těhotenství, neboť genitální opary se u mě objevují několikrát do roka a prý se jich není možné úplně zbavit. Můžete mi poradit, jak těmto oparům předcházet?
DANA, (06. 06. 2010 19:40) Reagovat
Dobrý den,tak genitální bradavice v těhotenství by sami o sobě neměly být tak velkým problémem. Moje kamarádka je v těhotenství měla a potíže s plodem nebyly. Teď má zdravého chlapečka. Jinak jsem četla o tom, že u mnoha žen se genitální bradavice objeví právě v těhotenství.
Al, (11. 06. 2013 08:03) Reagovat
Ale genitální bradavice není genitální opar. Jde o dvě odlišné nemoci.
Petra, (13. 01. 2011 05:30) Reagovat
Ahoj, já na genitální opar trpím každý měsíc při menstruaci (hrůza).Před 2 měsíci jsem porodila zdravou holčičku. Genitální opar se mi v těhotenství udělal asi 6x a na konci jsem brala i herpesin v tabletách. Držím palečky ať se to povede
Katka, (14. 11. 2013 11:44) Reagovat
Ahojky mám stejný problém jako ty už ale více než 16let...tento hrozný virus jsem dostala od kluka co jsem s ním měla poměr. Poprvé jsem byla osypaná všude uvnitř a byla to tak strašná bolest, že jsem nemohla ani na záchod. Postupem času se mi opary objevují okolo rodidel více méně každý měsíc před menstruací...když to podchytím včas a dám si hned 2 tablety Herpes 400 a pak další po 12hod dokud to nepřestane bujet tak jsem dříve fit....byla jsem u spoustu doktorů a všichni dávají jen Herpesín...v těhotenství jsem ho měla taky a měsíc před porodem mi doktor nasadil pravidelně Herpesín abych neměla výsev u porodu to bych pak musela na císaře a bylo vše v pohodě malej je fit už přes 2 roky.Je hodně důležité posílit imunitu Wobenzin nebo Hlíva ústřičná...nestresovat se jíst zdravě a pohyb....zkouším to touto cestou dlouhodobý pravidelný přísun Herpesínu tento vir jen uspí až se dobere při první snížené imunitě opět vybují...mám to potvrzené na sobě tak všem přeji ať to máme co nejméně
ivetoth, (24. 04. 2014 12:55) Reagovat
ja som mala v tehenstve uz na konci genit opar a od vtedy sa mi vracia kazdy mesiac viete ako ho uspat na dlhsie prosiiiim
Barča, (17. 07. 2013 11:36) Reagovat
Ahoj, herpes mne trápí již třetím rokem a až nyní jsem zjistila jak se ho zbavit už na jeho počátku. Co mohu doporučit tak VŠEM ženám s tímto problémem je užívat jednu kapsly přírodního L lysine a v případě výskytu oparu jeho dávku zvýšit na 3x 3 kasple denně ( R - O - V ) k tomu každé ráno jednu tobolku B3 komplexu a 3x 3-4 tobolky Pangaminu ( totiž pivovarských kvasnic ) vše je přírodní, takže nemusíte mít žádnou obavu a při této vitamínové bombě budete mít za dva dny po všem. Pak už jen pomalu snižujte dávkování a preventivně zůstaňte na 1 tbl. L lysine denně + je dobré užívat Pangamin alespoň 2x denně.
Lucie, (08. 08. 2015 12:06) Reagovat
Ahoj, stejný problém mě trápí cca 7 let a teprve nedávno jsem objevila L-lysin. Takže každý den užívám jednu tabletu. Potřebuji vědět jestli nevadí užívat při těhotenství. První porod jsem měla císařem právě kvůli herepesu. Druhý bych chtěla díky Lysinu mít normální, ale nevím jestli se smí užívat v těhu?
Radka, (28. 06. 2016 13:18) Reagovat
V tak časném stadiu těhotenství se asi ani nezjišťuje, proč k zamlklému těhotenství došlo. Bohužel se to stává...Možná by se to stalo, i kdybyste genitální opar neměla.:( Mám pocit, že po příčinách potratu se začne více pátrat, až když jde o druhý nebo třetí potrat a nejde už tedy je o "náhodu" (když to řeknu takto hloupě).
LUCKA, (01. 04. 2010 16:43) Reagovat
Zdravím,máte někdo zkušenosti s genitálními bradavicemi? Já je měla už dvakrát. Pokaždé se zaléčily rychle, ale slyšela jsem, že se vrací a že můžou způsobit rakovinu děložního čípku. Nevíte, o tom někdo něco víc? Docela mě to vyděsilo.Díky
lucie, (11. 05. 2010 15:24) Reagovat
zdravím vás, já mela také genitální bradavice, nejvíce mi na to pomohlo leptadlo tinktura podofilium, je sice těžko k sehnání ale seženeteho v každém větším městě, dělá se jen na předpis ( vetšinou od kožní nebo gynekologa) pomlže se zbavit bradaviček a následně je poté nejlepší využít očkování proti rakovině děložního čípku ,sice je to nákladné ale zato je to nejjistější řešení a skutečnost že se vám bradavičky neobjeví je 99%
MONIKA, (30. 07. 2010 08:25) Reagovat
Zdravímano, také jsem slyšela, že opakované genitální bradavice o něco zvyšují pravděpodobnost rakovinu děložního čípku. Co se týče toho očkování, tak nevím...slyšela jsem, že je určeno spíše mladým dívkám, které ještě neměly pohlavní styk. Pak prý už toto očkování tolik nepůsobí. Navíc si ho člověk musí hradit sám.
Gábina, (13. 08. 2012 13:52) Reagovat
Moje kamarádce zjistil doktor genitální bradavice. Chtěla jsem se zeptat, jestli je mohu dostat také, když ta kamarádka chodila ke mě na návštěvu a používala i naší toaletu.
Natálie, (18. 09. 2010 17:50) Reagovat
Dobrý den.Nejsem si jistá, jak očkování proti rakovině děložního čípku působí proti bradavičkám, ale mně gynekolog poradil, že pomáhá i na herpes genitalis a já ho uposlechla, zaplatila 10 tisíc a očkování podstoupila. Je to asi 2 měsíce po poslední třetí dávce a herpes se mi vrátil (a to jsem ho měla poprvé a zároveň naposledy před více než rokem). Nejsem si tedy jistá, zda mi tato investice k něčemu byla, tak snad mám šanci alespoň s čípkem, že bude v pořádku.
LUCKA, (22. 09. 2010 09:55) Reagovat
Dobrý den,aha...Trošku mě váš příspěvek zarazil. Také jsem se rozhodla podstoupit očkování proti rakovině děožního čípu, i když jde o větší investici. Trochu mě zaráží, že nepomáhá proti bradavičkám. Slyšela jsem, že by to pomoct mělo a úpřímmně řečeno jimi hodně trpím a doufala jsem, že se jich tak konečně nadobro zbavím.
Lucka, (11. 01. 2011 16:58) Reagovat
Nesouhlasím, očkování proti rakovině děložního čípku jsem dostala v 15 letech. Teď ve 20 letech mám s genitálními bradavicemi velké potíže a nemůžu se jich zbavit. Gynekolog mi řekl, že budu muset podstoupit operaci, kde mi je chirurgicky vyřízne. Tzn. nic proti nim preventivne nezabere. Bohužel ...
MARTINA, (29. 09. 2011 12:37) Reagovat
Já si také myslím, že očkování proti rakovině děložního čípku se přeceňuje. Sama ho nemám a nepovažuju ho za nutné. Myslím, že důležitější je prevence v podobě pravidelných návštěv u gynekologa. A když se objeví genitální bradavice? Takhle se může objevit hodně nemocí. Kdybysme to všechno měli řešit, tak se z toho zblázníme.
Gábina, (24. 10. 2012 08:34) Reagovat
Já mám stále pocit, že si pletete bradavičky a herpes genitalis, tedy opar. To je něco jiného. Také jsem slyšela, že na opar zabírá očkování. Jsou dvě různé - jedno je vhodné pro dívky, které neměly pohlavní styk, druhé je i pro starší ženy. Ovšem je to skutečně drahé a jestli opravdu očkování má nějaké význam pro prevenci...Myslím, že na to spolehlivě neumí odpovědět ani gynekologové.
Pavla, (11. 04. 2012 12:12) Reagovat
musim jen souhlasit!!!!!odhodlala jsem se po trech mesicich jit ke svemu zenskemu lekari nebot jsem nevedela co je to zac(bradavice)...doslo to az tak daleko ze se mi to dostalo ke konecniku a dnes mi rekl primar v nemocnici ze to je na 3 operace a protoze by to bylo bolestive udelat to nejednou,tak mi dal mast ktera me vysla na 2tis.a stejne me operace nemine.za mesic jdu na kontrolu a domluvit si termin..ted uz vim ze pomahat si doma nejakymi mastickami mi nepomuze a jen pritizi :-((((drzim vsem zenam palecky at je to tolik neboli jako me,ja jak vydim toaletni papir tak mam slzy v ocich..
Mia, (03. 07. 2013 08:28) Reagovat
Tyjo, to jste musela strašně trpět. No nic, máte asi pravdu, že si člověk doma nepomůže. Vydám se také k doktorce. Pořád jsem to odkládala, ale to nejde do nekonečna. Jdu se objednat, ať už to mám za sebou.
RENATA, (16. 01. 2011 10:50) Reagovat
Slyšela jsem ale, že toto očkování se provádí jen u mladých dívek. Nebo zabírá praventivně i u starších?
LÍDA, (31. 03. 2011 04:29) Reagovat
Tak nejlépe je skutečně provést tohle očkování u mladých holek, které nezačaly ještě s pohlavním životem, ale nechávají se očkovat i mnohé starší ženy. Účinek je tu však menší, což vzhledem k tomu, kolik to stojí...
PETRA, (30. 11. 2011 15:48) Reagovat
Já nechápu, že to, co má člověku pomoci od rakoviny musí být tak drahé. To by měl snad dostat každý automaticky. Přijde mi to nefér.
Lessy, (11. 09. 2012 13:12) Reagovat
Tak ono se dnes za všechno platí. V tom zdravotnictví, ale je to zarážející. za chvíli bude zdravý jen ten, kdo si to bude moci finančně dovolit.
SANDRA, (09. 09. 2010 07:07) Reagovat
Dobrý den,tak to riziko tu je o něco větší, ale zase to neznamená, že když máte víckrát za sebou genitální bradavice, musí se zákonitě objevit rakovina děložního čípku.
DITA, (22. 12. 2010 10:31) Reagovat
Genitální bradavice o něco zvyšují pravděpodobnost rakoviny děložního čípu, ale určitě to neznamená, že ji dostanete, když jste několikrát měla genitální bradavice. Ta pravděpodobnost je větší jen o málo.
MARCELA, (21. 06. 2011 06:40) Reagovat
Chjo, genitální bradavice jsou děsný sv...Neustále se mi to vrací a jsem z toho zoufalá. Ani nevím, kde jsem to chytila. Mám stáleho sexuálního partnera a názory o tom, zda to člověk může chytit jinak než pohlavně se různí. Já myslím, že určitě ano.
Jarczie, (29. 08. 2011 21:05) Reagovat
no me doktor rikal ze to může být i z blbého oparu od partnera, pokud tě líbal dole ..
EMILIE, (20. 04. 2012 14:02) Reagovat
Jako když má obyčený opar na puse? Já myslela, že jde o něco jiného. Že to není jen v umístění, kde ot je, ale že to způsobují jiné viry. Teď jsem z toho trochu zmatená, protože to bych si to dole pusou nenechávala dělat, protože nikdy člověk neví, jestli se tomu druhému klube aft.:(
Tomáš, (10. 02. 2012 08:06) Reagovat
Zdravím,původce genitálních bradavic je virus HPV (Human papillomavirus), který se vyskytuje v mnoha typech. Tyto typy lze rozdělit na dvě hlavní skupiny. První skupina virů HPV způsobující genitální bradavice a druhá, která jejich tvorbu nevyvolává (průběh nákazy je bezpříznakový). Virus HPV v sobě nosí asi 80% dospělé sexuálně žijící populace. Jde o to, že při při diagnóze rakoviny děložního čípku je skoro vždy přítomen i virus HPV, proto se předpokládá, že má značný podíl na vzniku tohoto druhu nádorového onemocnění. Různé typy HPV mají větší či menší rizikovost vzniku rakoviny děložního čípku. Obecně lze říct, že typy způsobující genitální bradavice vyvolávají rakovinu d. č. v mnohem menším počtu případů než typy, které probíhají bezpříznakově.Smysl očkování spočívá v prevenci před nákazou viry HPV. Pokud je tedy někdo pozitivní na HPV a nechá se očkovat, je dle mého názoru, toto očkování zbytečné. S tím souvisí to, že se očkují dívky,
Tomáš, (10. 02. 2012 08:08) Reagovat
které ještě nezahájili pohlavní život, protože se u nich předpokládá, že budou na HPV negativní. Genitální bradavice se přenáší pouze fyzickým kontaktem bradavice s okolní pokožkou (při holení si je můžete roznést do okolí - neholit!!!). Pokud tedy dojde k jakémukoli fyzickému kontaktu bradavice s jinou částí pokožky (vlastní či cizí) vzniká významné riziko přenosu (genitální bradavice se mohou vyskytovat i v ústech - orální sex!).Tomáš
HANKA, (11. 04. 2012 15:59) Reagovat
To, že se takhle snadno přenášejí bradavice z člověka na člověka, tak to i chápu, ale to takhle funguje i po vlastním těle? Je přeci kolikrát těžké nedotknout se bradavicí okolních tkání.
ivetoth, (24. 04. 2014 13:06) Reagovat
na hsv neexistije ockovanie iba na hpv
Eva, (20. 12. 2011 19:22) Reagovat
Před dvěma lety jsem se léčila na herpes (pohlavní chorobu), která se projevuje genitálními bradavicemi, ty mi byly odstraňovány vypalováním, následně jsem byla na gynekologii léčena antibiotiky, přeléčit se musí i partner, ten je v tomto případě přenašeč. Léčba trvala třičtvrtě roku, neboť se mi to vracelo. Dnes už žádné problémy tohoto typu nemám. Rozhodně doporučuji vyhledat lékaře. Pamatuji si, že než mi přišli na Herpes, dělali mi krevní testy např. na HIV, což se naštěstí pro mne nepotvrdilo. Doporučuji se při sexu chránit. Nabízím online poradnu zdarma, výklad karet na www.alpany.blog.cz, nabízím, ale nenutím vás
Jitka, (22. 12. 2011 08:26) Reagovat
Paní Evo,pletete 2 různá virová onemocnění. Herpes genitalis se neprojevuje genitálními bradavicemi, ale puchýřky, tak jako na rtu a je to mnohem horší virová infekce než condylomata, tedy genitální bradavice.
Jana, (04. 07. 2010 14:43) Reagovat
Dobrý den, měla jsem před dvěma dny sex s novým partnerem. Druhý den jsem si na jeho přání zcela vyholila celou oblast genitálií. Nyní se mi objevily maličkaté puchýřky a až pak to začalo svědit. Neměl by být u genitálního oparu postup opačný? Přemýšlím, jestli jsem to svědění nepodpořila svým psychickým stavem, protože jsme se těch puchýřků tak lekla, že jsem úplně mimo. Navíc jsem dostala menstruaci, i to může mít vliv? K lékaři se chystám, ale až pozítří. Je možné, že se nejedná o genitální opar?
PETRA, (18. 04. 2012 13:35) Reagovat
Zajímalo by mě, jak jste dopadla. Mám totiž ten samý problém a také mě děsí, že by to mohl být genitální opar. Chjo, to snad ne...Musím zajít ke gynekologovi a vůbec se mi nechce. Chtěla bych alespoň nějakou naději, že to může být něco jiného.
PETRA, (06. 06. 2012 06:23) Reagovat
Také jsem se jednou vyděsila, že mám genitální opar. Měla jsem dva pupínky, ale než jsem se odhodlala k doktoru, tak se vstřebaly, ale ty pupínky jsou divné. Na druhou stranu to může být reakce citlivé pokožky na vyholení...Držím palce.
ivetoth, (24. 04. 2014 13:04) Reagovat
pokial viem opar je HSV virus a bradavice mozna ten HPV
JANA, (06. 07. 2010 20:18) Reagovat
Dobrý den,právě jsem se dozvěděla, že mám genitální bradavice, které jak já vím jsou pohlavní chorobou. Mám však pět let už jednoho partnera. Znamená to tedy zákonitě, že mi byl nevěrný a někde se nakazil?Děkuji za odpověď.
Kačka, (25. 08. 2010 06:52) Reagovat
Nemusí tomu tak byt.tyhle viry se přenáší dotykem, takze je mozné chytit je kdekoliv- z kliky u zachodu, držadla u metra či tramvaje, takze to s případnou neverou partnera nemusí souviset , i když i tak se dá herpes samozřejmě přenést.
MARTINA, (04. 04. 2011 09:41) Reagovat
Kačko,nevím, jestli máš tak úplně pravdu...Ve výjimečných sitaucích se lze genitálními bradavicemi nakazit na záchodě z prkýnka, ale možné onemocnění z kliky u záchodu či držadlem v metru...To si nemyslím...
Mark, (03. 11. 2011 19:36) Reagovat
Ne, virus nedokaze prezit dele nez par sekund az minut mimo telo. Rozhodne ho nemuzete chytit jen tak nekde v tramvaji. Na druhou stranu je mozne, ze vir mas v sobe a akorat se po letech zacal projevovat, napr. kvuli nejake nemoci ci jinemu oslabeni organismu.
hani, (08. 02. 2012 01:29) Reagovat
NO KONEČNĚ někdo se zdravým úsudkem, nebo dobrými informacemi!Marku, přesně tak jak píšeš. Tvé odpovědi - názoru se nedá nic vytknout.Věřte, není na vině žádný dopravní prostředek pokud si tam nešrubnete, ani bazén a podobné nesmysly.
hani, (08. 02. 2012 01:12) Reagovat
Kačko,zapoměla jsi ještě na bazén, vlaky, sauny ....Tady se nesmí psát sprostě, takže slušně: to co jsi napsala Janičce je hovadina! Myslíš to dobře, ale nehraj si na matku Terezu a nelejme si čistého vína: zahnul ji! Život nekončí jen bude jiný.
janča, (24. 02. 2012 19:15) Reagovat
hani,nevím jestli trpíš nějakým komplexem, nebo ti zahnul přítel, ale nemáš tak docela pravdu.. Nakazila jsem se herpes poté, co jsem veškerý pohlavní styk měla chráněný a s jedním mužem.. takže není jisté, že jí zahnul.. mohl se herpes nakazit daleko dřív, nebo i ona, jen se neprojevili příznaky.. pak tomu pomůže fyzický nebo psychický stres, třeba horší hygienické podmínky, a svědění a pálení je tu..
Vlaďka, (08. 04. 2013 06:11) Reagovat
Také si myslím, že za herpes genitalis nemusí být jen nevěra. Ale celkově se setkávám s protichůdnými názory. každý říká něco jiného stejně jako u genitálních bradavic.
Kristýna, (02. 08. 2010 17:18) Reagovat
Já jsem se kvůli oparu dokonce dostala do nemocnice. Byla jsem tam týden na kapačkách (s koňskou dávkou herpesinu). Můj gynekolog mě tam poslal, protože mi prášky herpesin nezabíraly a kvůli bolesti jsem se nemohla potom už ani vyčůrat. Takže v nemocnici mě vycévkovali a po jednom dni a první dávce kapaček už jsem sama čůrat mohla. Po týdnu mě poslali domů s tím, že se mi to může kdykoliv vrátit, dokonce prý každý měsíc při menstruaci. Vrátilo se mi to dvakrát, ale v malém rozsahu a pouze zvenku na pohlaví. Mimochodem, opar jsem chytla od bývalého partnera, který mi to vevnitř poranil a z toho se ten opar udělal. On ale prý opar nikdy neměl. Oparu už se nikdy nezbavím a to jen kvůli zamilovanosti a slepým očím. Partnerovi totiž šlo jen o jedno.
hani, (08. 02. 2012 01:20) Reagovat
Kristýnko,kecá!!! Vir má a vesela ho přenáší dál. To, že se mu neprojevil má fajn, ale není všem dnům konec. Nevím jak tě poranil, ale i bez poranění bys to chytla. Na tu bolest asi nikdy nezapomeneš a tak se teď těš ze života.Zdravím
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Herpes genitalis.cz
Kontakty